spy-foto-2020-hyundai-i20-n- (22)

O tom, že sportovní divize Hyundai N chystá i další modely víme, jedním z nich má být menší i20 N. A výrobce už tento model testuje na Nürburgringu.

Hyundai i20 N se ale neobjeví ještě v současné generaci, přijde až v té nové. Zatím jde sice o testovací mulu ve “staré” karoserii, ale o tom, že jde o verzi N není pochyb. Však se podívejte na ta velká 18″ kola s pneumatikami Pirelli P-Zero o rozměrech 215/40 R18 a pod nimi prosvítající brzdy.

Potenciál napovídá i dvojitá koncovka výfuku. Na autě je pak možné zahlédnout i řadící páku manuální převodovky s logem N anebo výztuhu mezi tlumiči v kufru. Spy fotky se objevily například na webu autoevolution.com.

O tom, co se bude ukrývat pod kapotou, zatím známe pouze spekulace. Hovoří se o tom, že výkon bude kolem 200 – 250 koní, což vůbec není málo. Pod kapotou by se tak mohl objevit bud přeplňovaný čtyřválec 1,6 litru anebo dvoulitr ne nepodobný tomu z i30 N. A podobně jako u většího eNka se dá očekávat, že se mezi předními koly objeví elektronický samosvorný diferenciál, aby se dal výkon na silnici přenést co nejjednodušeji.

Očekáváme, že se nový Hyundai i20 N ukáže v příštím roce, kdy by se měla představit společně s novou generací tohoto oblíbeného modelu. Divize Hyundai N má poslední dobou hodně napilno, vždyť aktuálně testuje také i30 N s pohonem všech kol nebo Veloster N s dvouspojkovou převodovkou a další modely.