Bitva o krále okruhu Nurburgring je věčné téma, tím nejnovějším králem tohoto okruhu je nově Honda Civic Type-R, která pokořila dosavadního vládce Volkswagen Golf GTI Clubsport S. Rekordní čas byl zajet v pondělí 3. dubna 2017.

Nová generace hot-hatche Honda Civic Type-R je navazuje na úspěchy té předchozí, která chvíli prvenství na Nurburgringu také držela. Nová generace zvládla objet okruh za působivých 7 minut a 43,8 sekundy, což je téměř o šest sekund rychleji, než za kolik to zajel Volkswagen (7 minut a 49:21 sekundy).

Rekordní vůz je zatím předsériový prototyp, který však už nové generaci sériového vozu Honda Civic Type-R designem odpovídá. Vůz byl sériový, obutý byl do běžných, pro silniční provoz schválených sportovních pneumatikách. O pohon vozu se stará přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 320 koní a točivým momentem 400 Nm. Přenos výkonu na silnici mají prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky na starosti výhradně kola přední nápravy, kterým v tom pomáhá (mechanický) samosvorný diferenciál.

Cena nového vozu v České republice zatím nebyla stanovena, výroba bude zahájena v létě letošního roku.