Evropská centrála Fordu představila 6 videí, v nichž nám ukáže podle nich 6 nejlepších silnic v Evropě. Na každou z nich přitom zavítala s autem, které se tu bude cítit „jako doma„. Ford totiž za volanty svých rychlých modelů Mustang, ST i RS posadil motoristického novináře Steva Sutcliffa a teď se s námi o videa a tipy na skvělé ježdění podělí.

1. Rumunsko, Transfagarasan – Ford Mustang GT V8 5.0

Steve Sutcliffe se s Mustangem V8 podíval na jednu z těch nejznámějších pořádně zakroucených silnic nejen v Evropě, ale také na světě – rumunský Transfagarasan. Pokud rádi točíte volantem a nemáte rádi pouze nudnou rychlou jízdu po dálnici, pak se sem prostě musíte podívat!

2. Velká Británie, Severní Yorkshire, Blakey Ridge – Ford Focus RS

S délkou pouze 15 mil to není příliš dlouhá silnice, přesto dokáže zprostředkovat ryzí řidičský zážitek, speciálně za volantem Fordu Focus RS. Způsob, jakým se vine po vřesovištích, s výhledy do krajin a ostrými vracáky, je dechberoucí.

3. Španělsko, silnice C462 – Ford Fiesta ST

Tato silnice prochází Katalánskem směrem na sever a končí po 100 kilometrech přibližně u města La Seu D’Urgell jižně od Andory. V nejvyšším bodě vyjedete do nadmořské výšky dvou tisíc metrů a můžete si tak užívat skvělého rozhledu nad Pyrenejemi. Podle informací je navíc na této silnici velmi malý provoz.

4. Francie, silnice D526 & D926 v Alpách – Ford Mustang Convertible 2.3 EcoBoost

Po těchto silnicích se v roce 2015 jela 19. etapa Tour de France. Pro cyklisty jde prý o jednu z nejnáročnějších etap vůbec, ale zároveň také o jednu z těch s nejhezčími výhledy do krajiny. Výhledy ve výšce 2000 metrů nad m ořem jsou opravdu nádherné.

5. Německo, silnice B500, Schwarzwaldhochstrasse – Ford Focus ST TDCi kombi

40 km dlouhá silnice B500 vede národním parkem Schwarzwald v Německu. Silnice je sice náročná, ale zároveň nádherná. Však se v přiloženém videu podívejte sami.

6. Mallorca, horská silnice MA10 – Ford Focus ST

Poslední silnice, kam nás Steve s Fordem (tentokrát s Focusem ST) vezme, je ostrov Mallorca. Silnice je úžasná, prochází tunely, kolem i přes jezera a v horách. Po cestě můžete také navštívit třeba i klášter Sanctuary de Lluc, který pochází ze 13. století.

Přečtěte si také:  Automobilky vyrábí zdravotnické pomůcky. Ford používá materiál z airbagů

Která ze silnic se vám líbí nejvíce? 🙂 Máte tipy na nějaké další? Pošlete nám je do e-mailu! Mimochodem přehled zajímavých silnic v České republice najdete i na těchto internetových stránkách.