Ferrari LaFerrari Aperta umí jezdit pořádně rychle! – video

Autor: Pavel Srp -   2. 4. 2017


Ferrari LaFerrari Aperta už se dostává k prvním zákazníkům. Vyrobeno bylo jako oslava 70. výročí značky a vznikne pouze 209 kusů. Všechny však měly své zájemce už dávno předtím, než bylo auto vůbec představeno. Dvě stovky jich zamíří mezi zákazníky, zbylých devět bude sloužit automobilce pro reklamní účely.

Pod kapotou tohoto exkluzivního roadsteru se nachází shodná pohonná jednotka, kterou lze nalézt ve verzi coupé. Jde o kombinaci vidlicového dvanáctiválce s objemem 6,3 litru a elektromotoru. Výkon spalovacího motoru je 588 kW/800 koní, elektromotor disponuje 163 koňmi. Kombinovaný výkon dosahuje 708 kW/963 koní. Z 0 na 100 km/h LaFerrari Aperta zrychlí za méně než tři sekundy, na 200 km/h zvládne za 7,1 sekundy a z nuly na 300 km/h LaFerrari zrychlí za pouhých 15 sekund.

Jedno z aut doputovalo také na Slovensko. Vlastní ho závodní jezdec stáje Ferrari a prezident izraelského Ferrari klubu Josh Cartu. Ten nám navíc ukáže, jak se dá s takovým autem jezdit. A věřte, že ho rozhodně nebude šetřit.

Josh s autem jezdí i při běžných příležitostech. Ve videu níže byl přistižen v deštivém počasí v Maďarsku.

Štítky: , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *