2021-skoda-kodiaq-facelift-spy-foto-motor1_com-1

Je to už více než čtyři roky, kdy na silnice poprvé vyjela Škoda Kodiaq, a to je nejvyšší čas na modernizaci. A modernizované kusy už několik měsíců najíždějí testovací kilometry. Na nejnovějších špionážních fotografiích byl zachycen kus, který shodil něco z kamufláže.

Nové špionážní fotografie přinesl australský magazín Motor1.com a ukazuje modrý Kodiaq, který shodil velkou část kamufláže. Potvrzuje to, co jsme mohli vidět na špionážním videu z loňského listopadu z dálnice D11.

Faceliftovaná Škoda Kodiaq už jezdí i po českých silnicích. Představena bude už příští rok

Modernizovaný Kodiaq přijde s novou přední částí, která dostane jinou masku chladiče po vzoru nejnovějšího elektromobilu Enyaq iV. Vystupuje ven z auta a její výplň je jiná. Všimnout si můžeme i přepracovaného předního nárazníku, který dostal ve spodní boční části průduchy. To je důležité pro aerodynamiku a usměrnění vzduchu. Přední světlomety se zdají beze změny, ale očekávat se dá to, že stejně jako u modernizovaného superbu dostanou technologii LED Matrix.

Změny čekají i zadní část. Tady si můžeme všimnout nové grafiky světlometů, v jejichž prostředku prochází vodorovná linka. Vypadá to podobně jako u faceliftovaného superbu, ale u toho na lištu ve světlometech navazuje lišta na víku zavazadelníku. Tu Kodiaq nemá, ale je možné, že jde jen o to, zmást pozorovatele a v produkční verzi bude.

2021-skoda-kodiaq-facelift-spy-foto-motor1_com-2

S tím, jak Škoda Kodiaq odhaluje kamufláž, je jasné, že se její představení blíží. Na nějaké podrobnosti jsme se v automobilce Škoda ptali už v listopadu, ale žádné oficiální informace nám tiskový mluvčí nechtěl prozradit. Jisté ovšem je, že auto bude představeno letos, stejně jako nová generace Škody Fabia a elektrického kupé Enyaq GT.