2021-skoda-fabia-nove-generace-spionazni-foto-1

Škoda Fabia nové generace přijde už příští rok. Česká automobilka tedy už přechází do fáze testování prototypů. Poprvé byla nová generace zachycena před pár dny, když se maskovala jako Volkswagen Polo.

To, že nová generace Škody Fabia přijde v roce 2021, potvrdil v nedávném rozhovoru nový šéf automobilky Škoda Thomas Schäfer. V jedné ze svých odpovědí doslova řekl: „Už se těším, až v příštím roce uvedeme na trh nový model Fabia. Bude to skvělé auto, má očekávání jsou tedy velká.“

Přečtěte si také:  Škoda Garde se vyráběla v Bratislavě. Reportáž ukazuje, jak tamější továrna v roce 1984 prošla modernizací

Nová generace oblíbeného modelu bude – podobně jako koncernoví soupeři SEAT Ibiza, Audi A1 a právě Volkswagen Polo – stát na zkrácené podvozkové platformě MQB, kterou koncern Volkswagen označuje jako MQB-A0. Používají ji nejen malé hatchbacky, ale také malé crossovery.

2021-skoda-fabia-nove-generace-spionazni-foto-2
Nová generace Škody Fabia se maskuje jako Volkswagen Polo. Nejvtipnější je na testovací mule samolepka pražského prodejce „AUTO JAROV“ na zadním skle.

Ovšem právě platforma MQB-A0 nebyla vyvíjena s tím, aby ji využívaly elektrické modely, takže konkurenty Peugeotu e208 asi neuvidíme. Ostatně něco málo o tom prozradil Schäfer pro týdeník Škodovácký odborář. V letošním čísle 36, které vyšlo 1. října (ke stažení v PDF zde), se v sekci „Otázky pro předsedu představenstva a jeho odpovědi“ redaktoři ptali nového šéfa mimo jiné právě i na novou Fabii. Na otázku, zda se bude se Fabia SK27 vyrábět i se vznětovým motorem nebo ve verzi iV? odpověděl Thomas Schäfer takto: „Nástupce modelu Fabia je, stejně jako aktuální model, plánován pouze se zážehovými motory, což také od-povídá poptávce ze strany zákazníků. Elektrifikaci právě prověřujeme.“ To znamená, že minimálně mild-hybridní nebo plug-in hybridní verze bychom se ještě dočkat mohli.

Přečtěte si také:  Škodovka bude snižovat platy a rušit směny. Souhlasí s tím i odbory

Podle magazínu autoevolution.com (kde si můžete prohlédnout i více špionážních fotografií) by se pod kapotou nové generace neměly objevit naftové motory a v nabídce už by neměla být karoserie kombi. To ostatně potvrzuje spekulace, které se objevily už počátkem letošního roku.

Další fotografie přinesl také magazín Motor1.com a na těch je vidět česká registrační značka pro testovací účely, což napovídá tomu, že se opravdu jedná o testovací mulu fabie.