bmw_ix- (1)

Digitální jaro: Nové funkce do vozu i mimo něj pro miliony zákazníků BMW

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: BMW - Tisková zpráva - 27. 5. 2022 0

Digitalizace již dlouhou dobu ovlivňuje život většiny lidí, pravidelné aktualizace přes internet se staly samozřejmostí. Aktualizace přinášejí zákazníkům nové funkce, vyšší zabezpečení nebo lepší funkčnost. BMW Group byla jedním z prvních výrobců na světě, kteří v roce 2019 zavedli vzdálenou aktualizaci softwaru – Remote Software Upgrade. V současnosti je možné u kompatibilních vozů na dálku upravit každý jednotlivý řádek jejich programového kódu.

Zákazníci tak mají stále častěji možnost přidávat funkce podle potřeby později po nákupu nebo je aktivovat pouze na omezenou dobu. BMW tuto nabídku funkcí na přání neustále rozšiřuje v rámci svého programu „BMW ConnectedDrive Upgrades“. Jsou v ní obsaženy například asistenční systémy nebo komfortní funkce. Od poloviny května má BMW pro své vozy připravenou další bezplatnou dálkovou aktualizaci softwaru. Vzhledem k tomu, že s každým novým modelem BMW se zvyšuje počet vozidel, jejichž systém lze aktualizovat, je nyní na světě již více než 3,3 milionu vozů BMW, jejichž BMW Operační systém 7 nebo 8 je možné aktualizovat.

Přečtěte si také:  BMW natočilo vánoční film s hvězdným obsazením. Christoph Waltz na útěku před Vánocemi potkává Olivera Zipse a BMW iX

Widget QLOCKTWO: Specialita pro BMW iX

Vzdálená aktualizace softwaru Remote Software Upgrade dostupná od poloviny května připraví BMW iX a jeho BMW Prohnutý displej na widget QlockTwo. Ukazatel hodin QlockTwo získal několik ocenění za svůj výjimečný design. Hodiny zobrazují čas v písemné podobě každých pět minut pomocí matice slov, drobné podsvícené body v každém rohu matice označují další minuty. Stejně jako BMW, i QlockTwo kombinuje vysoké standardy designu s luxusním zpracováním. Hodiny QlockTwo budou ve vozech BMW k dispozici v celkem 16 jazycích (včetně češtiny) ihned po dokončení aktualizace. Widget automaticky převezme jazyk z nastavení v BMW Operačním systému 8. Řidič může snadno přidat nový widget přesunutím stávajících dlaždic hlavního menu zcela vlevo pomocí funkce „Přidat widget“.

Klasický otočný ovladač infotainmentu u BMW v některých modelech už nebude potřeba. Zmizí především z těch menších

Aktualizace přináší další digitální funkce a možnosti.

  • Asistent udržování v jízdním pruhu nyní rozpozná, že se řidič chce po předjíždění zařadit zpět. Během tohoto manévru vydává pouze haptický signál v podobě vibrací volantu a již nezasahuje do řízení.
  • Zásahy do řízení prováděné Asistentem udržování v jízdním pruhu jsou celkově komfortnější, protože přizpůsobují okamžiky i délku zásahů do řízení jízdní situaci: čím pomaleji vozidlo opouští jízdní pruh, tím jemněji se vrací zpět.
  • Další čistě elektrické BMW, BMW i4, dostalo zvuky BMW IconicSounds Electric, které složil držitel Oscara Hans Zimmer.
  • Vzdálená aktualizace softwaru umožňuje dalším vozidlům využívat BMW Osobní eSIM, která integruje vozidlo do stávajícího mobilního tarifu zákazníka a dokáže pro rychlou výměnu dat využívat standard 5G. Po přihlášení pomocí svého BMW ID mohou zákazníci z vozidla telefonovat a sdílet data prostřednictvím Wi-Fi hotspotu i bez svého chytrého telefonu. Dostupnost této funkce závisí na příslušném poskytovateli mobilních služeb.
  • Některá vozidla, jako například nové modely BMW řady 8, dostanou nový software pro vylepšení funkce Iconic Glow, která osvětluje BMW masku ve tvaru ledvinek.

Obecné poznámky k dálkové aktualizaci softwaru

Vzdálená aktualizace softwaru Remote Software Upgrade je v současné době k dispozici pro více než 30 modelů BMW, včetně téměř všech modelů BMW s BMW Operačními systémy 7 a 8. Zákazníci si mohou zobrazit verzi svého softwaru a zkontrolovat dostupné aktualizace v menu Remote Software Upgrade. Pro instalaci je k dispozici pouze nejbližší možná aktualizace, takže uživatel nikdy nemůže nainstalovat nesprávnou verzi.

bmw_ix- (2)

Dostupnost a obsah aktualizací závisí na zemi, modelu, výbavě a nainstalované verzi softwaru. Webové stránky BMW jednotlivých zemí poskytují informace o příslušném obsahu a předpokladech pro daný region. Pokyny a tipy pro aktualizaci softwaru Remote Software Upgrade jsou k dispozici ve videu zde.

Nové funkce a widget pro aplikaci Moje BMW

Také aktualizace aplikace My BMW rozšíří a zlepší její funkce. Nejnovější aktualizace aplikace My BMW obsahuje widget s výběrem funkcí pro domovskou obrazovku telefonů Apple iPhone a chytrých telefonů se systémem Android. Pomocí widgetu mohou uživatelé jedním kliknutím přímo z domovské obrazovky provádět funkce vzdálené obsluhy, jako je například dálkové odemknutí vozidla nebo spuštění klimatizace.

Aktualizace aplikace My BMW je v obchodech s aplikacemi Apple a Google ke stažení od 16. května 2022.

Zákazníci mohou ke stažení nové aktualizace softwaru využít jako alternativu ke stažení přímo ve vozidle také aplikaci My BMW. Instalace nového softwaru je pohodlná a málokdy trvá déle než 20 minut.

Přečtěte si také:  V12 u BMW končí. Vznikne limitovaná edice posledních 12 kusů BMW M760i Final 12

Aplikace My BMW nabízí i další funkce, jako například plné propojení řidiče s jeho BMW a možnost kdykoli zjistit jeho aktuální stav. Nová záložka „BMW Services & Store“ poskytuje přístup k digitálním funkcím a službám partnerů BMW, stejně jako k finančním službám a informacím o nových modelech. Všechny aktivované a dostupné služby se zobrazují v Centru digitálních služeb a lze je přidat několika kliknutími.