Mercedes-Benz_EQT-teaser

Pokud máte v plánu pořídit si za rok nebo dva některý z modelů značky Mercedes-Benz se spalovacím motorem, měli byste si hodně pospíšit a moc nečekat. Německý prémiový výrobce totiž oznámil, že hodlá některé modely osazené spalovacími motory nahradit elektrifikovanými jednotkami. A to o něco dřív než plánoval.

Přečtěte si také:  EU dává zpátečku. Chystaná norma Euro 7 by nemusela být tak přísná, spalovací motory snad ještě přežijí

Tato zpráva se poprvé objevila začátkem jara, ale vůbec nebylo jasné, co je na ní pravdy. Jak to tak vypadá, pravda to byla. Mercedes-Benz už totiž potvrdil, že elektrické modely, které byly v plánu v letech 2024 a 2025, se do prodeje dostanou už asi o rok dřív. Zároveň je potvrzeno, že s jejich nástupem zmizí z prodeje a tedy i výroby jejich verze se spalovacími motory. A tím to nekončí.

Automobilka také potvrdila, že omezí další vývoj svých kupé a kabrioletů a místo toho se zaměří na vývoj elektromobilů nové generace. Jak moc a jestli vůbec se tyto změny dotknou také divize Mercedes-AMG, zatím není jasné.

Mercedes-Benz zdaleka není jediný, který se hodlá v nejbližší době více zaměřit na elektromobilitu. Obdobné plány má Volvo, které dokonce oznámilo, že v roce 2030 bude nabízet výhradně elektrické modely. Oproti tomu třeba BMW, tedy přímý konkurent značky Mercedes-Benz, už před časem oznámilo, že se spalovacích motorů nevzdá a má v plánu je nadále vyvíjet a používat, přestože jejich nabídku také omezí. Stejnou cestou, jakou jde Mercedes-Benz, jde jeho další konkurent, tedy Audi. I tato značka už oznámila, že uspíší přechod některých modelů na elektřinu.

Přečtěte si také:  "Zákaz spalovacích motorů je nedorozumění," myslí si šéf vývoje Porsche, a má docela pádné argumenty

Za tyto rychlé přechody částečně může i chystaná norma Euro 7, jejíž zavedení se pomalu, ale jistě blíží. Ačkoliv byla její pravidla notně upravena, stále je nesmírně přísná a výrobcům vlastně nedovolí vyrábět a prodávat modely se spalovacími motory, jaké známe dnes. 

Přidat komentář