Další extrémně vysoká pokuta za odmítnutí kontrolního vážení. Tentokrát v Jihočeském kraji

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 4. 2. 2022


Jen před několika málo dny informovala policie z Vysočiny o tom, že vůbec poprvé od nového roku udělila nejvyšší možnou pokutu za odmítnutí kontrolního vážení. Šlo částku 100 000 Kč, kterou je možné udělovat od 1. ledna 2021 po novelizaci zákona číslo 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích.

Původní výše pokuty byla maximálně 30 000 Kč, proto se stávalo, že řidiči, kteří si byli vědomi toho, že jedou přetížení, raději vážení odmítli. Vyšlo je to často mnohem levněji než pokuta za přetížený náklad. To se ale změnilo a jak se zdá, policie se nezdráhá novou možnost navýšení pokuty až na 100 000 Kč využívat.

Přesně k tomuto kroku přistoupila i policejní hlídka z Českých Budějovic, která v rámci kontrol zastavila řidiče nákladního auta s nadrozměrným nákladem. Policisté 48letého řidiče vyzvali, aby auto nechal zvážit, ten to však obratem odmítl. Proto dostal okamžitě nejvyšší možnou pokutu, s níž souhlasil.

Stejně jako policisté z Vysočiny, i ti z českých Budějovic upozorňují, že v podobných kontrolách budou nadále pokračovat a podobné pokuty udělovat.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru