2021-Dacia_Bigster_Concept- (2)

Dacia potvrdila, že už v září představí nové sedmimístné MPV

Autor: Pavel Srp - Zdroj: autoexpress.co.uk - Foto: Dacia - 10. 7. 2021


Dacia v současnosti výrazně omlazuje svoji nabídku modelů. V loňském roce představilo zbrusu nové modely Sandero a Logan, před nedávnem spustila prodej elektromobilu Spring a také ukázala facelift Dusteru. Už v září ale ukáže zbrusu nový model: sedmimístné MPV.

Nové MPV bude vycházet z konceptu Bigster (viz úvodní foto), který jsme si také nedávno mohli prohlédnout. Rumunská značka slovy šéfa Denise le Vota v rozhovoru pro britský magazín autoexpress.co.uk potvrdila, že už 3. září 2021 odhalí zcela nové sedmimístné MPV. Jen o několik dní později jej představí na autosalonu v německém Mnichově, který na pozici světového autosalonu střídá Frankfurt nad Mohanem. Do prodeje by se pak mělo dostat ve druhé polovině příštího roku.

Mnoho podrobností (ani jméno) zatím Dacia nezveřejnila, ale po internetu kolují zvěsti. Už z názvu samotného konceptu je jasné, že půjde o větší MPV, které se v hierarchii zařadí nad Duster. Současně by mělo nahradit kombi modely Logan MCV a Lodgy.

Základem bude podvozková platforma CMF-B a o pohon by se měly postarat pohonné jednotky, které známe z Dusteru, chybět by nemělo ani LPG. Proslýchá se navíc také využití hybridních pohonných jednotek z aliance Renault-Nissan.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru