prvni_jizda-2021-dacia_duster-tce_150_edc-facelift- (3)

Nejoblíbenějším modelem rumunské automobilky Dacia je bezesporu Duster. Je to velmi schopné SUV s pohonem všech kol za rozumné peníze. A podle nového designéra automobilky, který přišel od Aston Martinu, je to něco jako 911 u Porsche.

V srpnu obletěla svět zpráva o tom, že do automobilky Dacia přichází nový designér. Původního designéra, kterým byl Alejandro Mesonero-Romanosa, nahradil Miles Nürnberger, který tam přišel po 14 letech u britského Aston Martinu. Tam se podílel na vzhledu celkem 37 modelů včetně SUV DBX!

Nürnberger se nedávno v rozhovoru pro britský magazín Top Gear svěřil, že podle něj Dacia Duster zcela změnila vnímání a image rumunské značky. Tím ovšem jeho vyjádření teprve začala. „Toto bude skvělá věta: Duster je pro Dacii jako 911,“ řekl. Duster má podle něj duši, je dostupný a robustní.

Přečtěte si také:  Dacia Jogger již brzy přijede i jako kempingový vůz

Nürnberger si také chválí fakt, že když se po navrhování drahých a luxusních aut dostal k výrobci mainstreamových aut, uvidí konečně výsledek své práce také jezdit po silnicích. Výhodou je i to, že si jedno z těch aut může i koupit. Ani jedno z toho totiž pro modely Aston Martin neplatí.

Přidat komentář