cupra-teramar-tovarna-madarsko

CUPRA odhalila model Terramar před zaměstnanci Audi Hungaria, kteří jej budou vyrábět

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: CUPRA - 5. 12. 2022


CUPRA inspiruje svět i 1900 kilometrů od Barcelony. Značka, která je nekonvenčním vyzývatelem, odhalila před 200 zaměstnanci výrobního závodu Audi Hungaria v maďarském Rábu (Győr) nový model CUPRA Terramar, své první elektrifikované SUV. Výrobní závod v jedné z nejvýznamnějších průmyslových zón v Maďarsku bude nový model montovat společně s vozy Audi. Zaměstnanci si tak mohli zblízka prohlédnout vůz, který budou vyrábět od roku 2024. Akce se zúčastnili předseda představenstva značky CUPRA Wayne Griffiths, Markus Haupt, člen představenstva společnosti SEAT S.A. odpovědný za výrobu a logistiku, Alfons Dintner, předseda představenstva společnosti Audi Hungaria, Zoltán Les, člen představenstva společnosti Audi Hungaria odpovědný za výrobu automobilů, a další představitelé společnosti Audi Hungaria.

Vítejte v Kmenu CUPRA. „Jsme rebelové se skvělou vizí a nekonvenčním myšlením. Společně dokážeme velké věci,“ řekl Wayne Griffiths před odhalením modelu CUPRA Terramar. „Tento model kombinuje emoce, sofistikovanost a sportovnost s elektrifikací. Terramar nás posouvá směrem k trhu SUV, který je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů v Evropě.“ Poté, co předseda představenstva značky CUPRA vůz odhalil a sledoval úžas zaměstnanců, obrátil se přímo k nim a pozval je do Kmene CUPRA: „Společně s vámi, Kmenem CUPRA Audi Hungaria, budeme vyrábět tuto jedinečnou ikonu, která dokonale zrcadlí DNA značky CUPRA.“

Inspirující budoucnost. Podle Alfonse Dintnera, předsedy představenstva společnosti Audi Hungaria, je CUPRA Terramar „inspirujícím modelem, významnou součástí budoucnosti naší výroby automobilů“. Dintner v této souvislosti věnoval několik slov také značce CUPRA a ocenil „její cestu k úspěchu a její skvělé vyhlídky“. Poté vyzdvihl důkladné přípravy výrobního závodu na výrobu modelu CUPRA Terramar: „Od nás bude vyjíždět na silnice v nejvyšší kvalitě.“

Týmová práce na vzdálenost 1900 kilometrů. Výroba modelu CUPRA Terramar v Rábu je „způsobem, jak ještě více rozšířit pevné vztahy mezi společnostmi SEAT S.A. a Audi,“ řekl Griffiths, a tuto spolupráci označil za nový příklad synergií v rámci koncernu Volkswagen. Audi Hungaria již vyrábí motory pro model Formentor VZ5, pětiválcovou verzi bestselleru značky CUPRA. Formentor s více než 80 000 vozy dodanými v letošním roce je vyráběn v závodě SEAT Martorell, z něhož pochází také model Audi A1.

Nová ikona pro novou éru. CUPRA Terramar se sportovním, emocionálním duchem je první elektrifikované SUV značky, jehož design bude v dynamicky rostoucím segmentu evropského trhu opravdu vyčnívat. Vůz s vnější délkou 4,5 metru kombinuje odvážné proporce a okouzlující designové prvky tvořící DNA značky CUPRA s dlouhou kapotou a přídí ve tvaru „žraločího nosu“, které reprezentují odhodlání vítězit. Nová ikona, která bude představena v roce 2024, bude nabízena ve verzích poháněných spalovacími motory i novou generací plug-in hybridních pohonů umožňujících dojezd cca 100 kilometrů ve výhradně elektrickém režimu. Označení modelu je poctou lokalitě Terramar, Sitges (Španělsko), kde se značka před téměř pěti lety vydala na svou cestu. Model Terramar je součástí strategie elektrifikace značky do roku 2025, na níž se budou podílet také další dva elektrifikované modely – UrbanRebel a CUPRA Tavascan.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru