CUPRA Formentor Tribe Edition

CUPRA připravila speciální verze Formentor Tribe Edition a Ateca Tribe Edition

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: CUPRA - 1. 12. 2022


CUPRA připravila pro modely Formentor a Ateca dvě speciální edice s označením Tribe Edition vytvořené v Barceloně členy Kmene CUPRA. Oba vozy prosazují hodnoty Kmene CUPRA svým nápaditým, energickým, exkluzivním a moderním designem.

Kmen CUPRA zahrnuje nositele změn, lidi, kteří sdílejí zvyky, hodnoty, vyhraněný styl, vášnivého ducha a neochvějný postoj. Modely CUPRA Formentor (úvodní foto) a Ateca ve speciálních edicích Tribe Edition zrcadlí jejich vášeň a ochotu zpochybňovat konvence.

Speciální edice Tribe Edition modelů CUPRA Formentor a Ateca vycházejí z individuality každého vozu, k níž přidávají nový styl a svěží impulz v podobě výběru nových barev, kol z lehké slitiny a ušlechtilých detailů v exteriéru a interiéru.

CUPRA-Ateca-Tribe-Edition-1
CUPRA Ateca Tribe Edition

Výroba vozů CUPRA Formentor a Ateca Tribe Edition bude zahájena na konci roku 2022. „Kmen CUPRA je personifikací značky a zdůrazňuje její úsilí být nekonvenčním vyzývatelem, který využívá příležitosti a vytváří nové cesty,“ řekl Antonino Labate, globální ředitel značky CUPRA odpovědný za její strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti. „Speciální edice Tribe Edition modelů CUPRA Formentor a Ateca vyzařují ducha pohybu stvořeného v Barceloně členy Kmene CUPRA.“

Speciální edice Tribe Edition

CUPRA Formentor Tribe Edition se dodává se všemi variantami pohonu s označením VZ. První model navržený a vyvinutý výhradně pro značku CUPRA nabízí v této verzi ještě více exkluzivity, která umocňuje esenci tohoto vysokovýkonného vozu kategorie crossover SUV.

Nové vnější designové prvky zvýrazňují osobitý charakter tohoto modelu, ať se jedná o tmavě chromovaný nápis CUPRA, nebo o masku chladiče, ochranné lišty, kryty vnějších zpětných zrcátek a 19“ kola z lehké slitiny v matně černém odstínu Sport Black.

CUPRA-Formentor-Tribe-Edition-3CUPRA-Ateca-Tribe-Edition-3
CUPRA Formentor Tribe EditionCUPRA Ateca Tribe Edition

Vzhled umocňuje nově nabízená exkluzivní barva Cliff šedá, která přináší novou dimenzi v porovnání s odstínem Midnight černá, nabízeným na přání. Vylepšen však nebyl pouze exteriér.

V černém interiéru modelu CUPRA Formentor Tribe Edition přivítá cestující nová atmosféra, kterou vytváří speciální čalounění sedadel tkaninou z mikrovlákna Dinamica a kůží Nappa ve spojení s pedály z tmavého hliníku. Modernost a sportovnost vozu zdůrazňuje jedinečná interpretace charakteru značky CUPRA.Model CUPRA Formentor Tribe Edition je kompletně dotaženým vozem, splňujícím nejvyšší nároky členů Kmene CUPRA. Proto byla sériová výbava obohacena o vyspělé komfortní prvky včetně například Top view kamery, bezdotykového ovládání 5. dveří, Travel Assist nebo praktické přihrádky Connectivity box pro bezdrátové nabíjení smartphone.

Tribe Edition na základě modelu CUPRA Ateca vychází z jeho mimořádných předností a jeho okouzlujícímu vnějšímu vzhledu dodává ještě větší hloubku a umocňuje jeho odvážný vnitřní design.

Tribe Edition se od ostatních verzí odlišuje nabídkou barev karoserie v odstínech Magic černá a Camouflage zelená, s nimiž ladí nová, exkluzivní 20“ kola z lehké slitiny v dvoubarevném designu s matně černou a měděnou barvou (měděné jsou také brzdové třmeny sériově dodávaných výkonných brzd Brembo) a černě chromovaný nápis CUPRA. Výsledkem je ještě vyšší úroveň sofistikovanosti a osobitosti.

CUPRA-Formentor-Tribe-Edition-2CUPRA-Ateca-Tribe-Edition-2
CUPRA Formentor Tribe EditionCUPRA Ateca Tribe Edition

Drobnými změnami prošel také interiér s dvoubarevným čalouněním anatomicky tvarovaných sedadel tkaninou z mikrovlákna Dinamica v odstínech černá a šedá, která řidiči a spolujezdci vpředu nabízejí mimořádný komfort. Nejvyšší úroveň pohodlí byla dále podpořena standardně dodávaným elektricky nastavitelným sedadlem řidiče s možností uložení polohy sedadla a vnějších zpětných zrcátek do paměti vozu.

CUPRA spustí výrobu vozů CUPRA Formentor a Ateca Tribe Edition na konci letošního roku. Na českém trhu startují speciály Tribe Edition od 1 574 900 Kč v případě modelu Ateca (2.0 TSI 300k DSG 4WD) a 1 239 900 Kč (2.0 TSI 245k DSG) v případě modelu Formentor.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru