Chtěl si koupit škodovku a při testovací jízdě ji zahodil do příkopu. O chvíli později shořela

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Policie ČR - 17. 7. 2022


Je skoro k nevíře, že i v dnešní době jezdí tolik řidičů bez bezpečnostních pásů. Provoz je divočejší než kdy jindy, aut je na silnicích čím dál tím víc a k nehodě tak je vždy jen kousek. Přesto policisté takřka po každé akci hlásí pokutovaných několik desítek řidičů, kteří „zapomněli“ na bezpečnostní pás. Jak ukazuje nedávný případ z Vyškovska, bezpečnostní pás je ale naprostý základ, který může zachraňovat životy.

Škodovka shořela na škvarek

Podle policie vše začalo tím, když si 19letý řidič vybral starší Škodu Roomster s tím, že si ji koupí. Ovšem před takovou koupí je potřeba absolvovat testovací jízdu. Ta se ale v tomto případě poněkud nepovedla. Poblíž Kobeřic u Brna vyrazil dotyčný na klikatou okresku, kde přecenil své síly, jel až moc rychle a auto nezvládl. V jednu chvíli strhl řízení a skončil v příkopu. Je velké štěstí, že byl řidič připoutaný, protože právě bezpečnostní pásy mu zachránily život. Vše nakonec skončilo jen pár odřeninami.

Přečtěte si také:  Škoda Fabia Monte Carlo dostala ceny a bohatou výbavu. Základ začíná pod půl milionem

Z trosek auta dokonce zvládl sám vystoupit. A to bylo velké štěstí, protože jen chvíli po nehodě začala škodovka hořet, a ještě než na místo dorazili hasiči, zůstaly z ní jen ohořelé trosky.

Bezpečnostní pásy jsou nutnost

Je to jen maličkost, která zabere pár sekund. Přesto tahle maličkost zachraňuje životy. Podle policie je správně používaný bezpečnostní pás je při nehodách klíčový. A v případě vozidel vybavených airbagy je zapnutý pás naprostou nutností. Ty totiž při nárazu vystřelují vysokou rychlostí a bez bezpečnostního pásu nás může airbag vážněji poranit.

Důvody, proč řidiči nepoužívají bezpečnostní pásy, jsou bizarní a nebezpečné

„Kromě toho ale můžeme nepoužívání pásů pocítit i na naší peněžence. Při silniční kontrole, za nedodržení této zákonné povinnosti, může policista udělit pokutu až do výše 2000 Kč, ve správním řízení je pak pokuta ještě o 500 Kč vyšší. Za přestupek navíc řidičům hrozí i připsání tří trestných bodů,“ dodal policejní tiskový mluvčí Petr Vala.