bmw-5-series-mild-hybrid

BMW v novém modelovém roce: mild-hybridy, plug-in hybridy a M Performance

Autor: Tisková zpráva -   17. 9. 2019


Uvedením nejmodernější mild-hybridní technologie na podzim roku 2019 dělá BMW další pokroky v úsilí zvýšit radost z jízdy a zlepšit hospodárnost u své současné modelové řady. První uvedení 48V startér-generátoru v BMW řady 5 přináší další výhody v oblasti zvyšování výkonu a snižování spotřeby paliva a produkce emisí. Současně plug-in hybridní modely BMW 330e Sedan, BMW 530e Sedan a BMW 530e xDrive Sedan od listopadu 2019 nabídnou ještě větší praktičnost a každodenní využitelnost zásluhou možnosti volitelně objednat tažné zařízení.

Nové volitelné prvky výbavy, navržené pro další zvýšení sportovních schopností a jízdního komfortu, budou od podzimu 2019 k dispozici také pro řadu dalších modelů. Mezi nejlákavější přírůstky na seznamy volitelné výbavy patří M Performance paket pro BMW M135i xDrive, laserové světlomety BMW Laserlight pro BMW řady 5 a M karbonová střecha pro nové BMW řady 8 Gran Coupé. V neposlední řadě nové prvky výbavy exteriéru a interiéru otevírají řadu nových možností pro individualizaci nového BMW X5, nového BMW X6 a nového BMW X7.

BMW řady 5: Mild-hybridní technologie pro rychlejší akceleraci a hospodárnost

Na podzim 2019 BMW představí další součást své strategie elektrifikace pohonných jednotek, která doplní pokračující rozšiřování nabídky plug-in hybridních modelů. Mild-hybridní technologie se představí v BMW řady 5, kde usnadní práci spalovacímu motoru, a tím zvýší jeho výkon a současně přinese vynikající hospodárnost, ale také rychlejší akceleraci. Montáž extrémně výkonného 48V startér-generátoru a druhé baterie významně zvyšuje účinnost systému rekuperace kinetické energie tím, že umožňuje využít rekuperovanou energii nejen k napájení elektrických systémů vozidla, ale také ke generování další hnací síly. Z tohoto důvodu 48V startér-generátor pracuje jako elektrická pohonná jednotka, která pomáhá spalovacímu motoru a umožňuje mu pracovat s optimalizovanou účinností v nízkých otáčkách tak často, jak je to jen možné. Funkce dočasného zvýšení výkonu (overboost) současně přináší extra dávku dynamiky při akceleraci na plný plyn.

48V startér-generátor má další výhodu v tom, že pakliže je funkce Auto Start Stop aktivní, umožňuje s téměř nulovými vibracemi vypnout motor a znovu jej plynule nastartovat. Také umožňuje v režimu jízdy setrvačností motor zcela vypnout, přičemž dříve se motor od hnací soustavy pouze odpojoval.

Přečtěte si také:  Range Rover Velar se představuje po modernizaci. Předběžné ceny začínají na 1 798 128 Kč

Mild-hybridní technologie bude od listopadu 2019 standardně dodávána do modelů BMW 520d Sedan, BMW 520d xDrive Sedan a BMW 520d xDrive Touring. Hodnoty spotřeby paliva a emisí vznětového čtyřválcového motoru o výkonu 140 kW/190 koní, který tuto čtveřici modelů pohání, se v důsledku toho sníží až o 0,3 l/100 km.

BMW Wireless Charging: značka představuje bezdrátové dobíjení plug-in hybridů

Výbavu BMW řady 5 zlepšuje také uvedení laserových světlometů BMW Laserlight u dalších modelových variant. Tato světelná technologie, která prodlužuje dosah dálkových světel až na 500 metrů, se od listopadu 2019 stane součástí bohaté nabídky inovativních systémů na palubě BMW M550d xDrive Sedan a BMW M550d xDrive Touring.

Plug-in hybridní modely BMW řady 3 a BMW řady 5 jsou nyní v nabídce také s tažným zařízením

Charakteristický sportovní styl automobilů BMW, vynikající hospodárnost a možnost jízdy s nulovými lokálními emisemi potvrzují progresivní charakter plug-in hybridních modelů BMW řady 3 a řady 5. BMW 330e Sedan, BMW 530e Sedan a BMW 530e xDrive Sedan lze také objednat s téměř kompletní nabídkou volitelné výbavy, která je dostupná pro konvenčně poháněné modelové varianty, což umožňuje přizpůsobit radost z jízdy a pohodlí individuálním požadavkům. V listopadu 2019 přibyde na seznam volitelné výbavy tažné zařízení s elektricky výklopnou hlavicí, což dále zvýší praktickou stránku plug-in hybridních modelů v každodenním provozu. Maximální hmotnost taženého přívěsu bude u těchto tří modelů 750 kilogramů.

BMW řady 1: M Performance paket pro BMW M135i xDrive

Pro tento model specifické designové prvky demonstrují výkonový potenciál nového BMW M135i xDrive dokonce i v jeho standardním provedení. Nyní však budou mít zákazníci možnost propůjčit unikátním sportovním vlastnostem vrcholného modelu s výkonem 225 kW/306 koní ještě výraznější vzhled. Paket M Performance, který bude v nabídce od listopadu 2019, tvoří 18“ M kola z lehké slitiny V-spoke, kryty vnějších zpětných zrcátek a koncovky výfuku v černém provedení a leskle černá BMW maska chladiče s leskle černým rámečkem.

BMW řady 8 Gran Coupé: M karbonová střecha ušetří další kilogramy

Nové BMW řady 8 Gran Coupé přináší cestujícím na čtyřech plnohodnotných sedadlech pocit z jízdy skutečným sportovním vozem. M karbonový paket exteriéru, který je dostupný od uvedení na trh, poukazuje svými precizními detaily na dynamický potenciál vozu. A od listopadu 2019 se výběr volitelných prvků výbavy pro tento čtyřdveřový luxusní sportovní vůz rozšíří o M karbonovou střechu, která bude k dispozici jako individuální položka pro BMW M850i xDrive Gran Coupé a ve spojení s M sportovním paketem také pro ostatní modelové varianty. Kromě vzhledu, jenž se zcela evidentně inspiroval u závodních vozů, nabízí M karbonová střecha také další snížení hmotnosti. Vůbec poprvé lze pro BMW řady 8 Gran Coupé volitelně objednat rovněž karbonové interiérové lišty.

Přečtěte si také:  Nové BMW X3 M by mělo být elektrické, spalovací motory pro X3 by ale zůstat měly

bmw-m850i-xdrive-gran-coupe-karbonova-strecha

BMW X5, BMW X6, BMW X7: Nové možnosti individualizace

Díky řadě nových prvků výbavy lze nyní vzhled, vnitřní prostor a úroveň komfortu BMW X5, BMW X6 a BMW X7 ještě více přizpůsobit osobním preferencím. M multifunkční sedadla jsou pouze jedním z volitelných prvků, které budou od prosince 2019 k dispozici pro modely BMW X luxusní třídy. Tato sedadla nabízejí kromě vynikajícího pohodlí také širokou škálu možností elektrického nastavení. Pro ještě větší komfort na dlouhých cestách lze sedadla doplnit masážní funkcí a odvětráváním.

Zákazníci hledající maximální exkluzivitu se mohou těšit na výbavu BMW Individual Composition, která bude od prosince 2019 nabízena pro nové BMW X5, nové BMW X6 a nové BMW X7. Tento výbavový paket zahrnuje výběr vysoce exkluzivních prvků výbavy exteriéru a interiéru, vyznačujících se výjimečnou kvalitou materiálů a zpracováním. Výjimečný vzhled modelů BMW X zaručují 22“ kola z lehké slitiny BMW Individual a barvy karoserie BMW Individual. Pocit mimořádného luxusu uvnitř vozu dotváří celokožené čalounění BMW Individual Merino, alcantarové čalounění stropu BMW Individual a leskle černé obložení interiéru BMW Individual.

Seznam volitelné výbavy nového BMW X6 nyní také zahrnuje paket zavazadlového prostoru, jehož součástí jsou posuvné a protiskluzové kolejnice a zadržovací sítě. Možnosti individualizace vnitřního prostoru rozšiřuje obložení interiéru v provedení Ash Grain Brown nebo Fineline Stripe a perforované kožené čalounění Vernacsa v bílém provedení Ivory White. Barvy karoserie – černá metalíza Sapphire Black, šedá metalíza se zářivým efektem Sophisto Grey a modrá metalíza BMW Individual Tanzanite Blue – jsou společně s metalízou Ametrine nyní součástí palety barev pro zákazníky, kteří chtějí dodat exteriéru jejich Sport Activity Coupé obzvláště výrazný vzhled. Zvolit lze také M karbonový zadní spoiler a M karbonová vnější zpětná zrcátka.

BMW X6 nové generace je oficiálně tady. Bude mít podsvícenou masku chladiče

Pro BMW X5 volitelně nabízený Adaptivní M podvozek Professional propůjčuje vozu mnohem větší stabilitu v dynamických jízdních situacích. Tato volitelná výbava, obsahující aktivní stabilizátory, M sportovní diferenciál a integrální aktivní řízení, bude od prosince 2019 k dispozici rovněž pro modely BMW X5 xDrive40i a BMW X5 xDrive30d. Funkčnost výbavy Driving Assistant Professional v novém BMW X5 a novém BMW X6 vylepší nový asistent pro změnu jízdního pruhu, který řidiči automatizovanými zásahy do řízení pomáhá při předjížděcích manévrech.

Driving Assistant Professional přináší do sdruženého přístrojového panelu 3D vizualizaci okolí v reálném čase

Driving Assistant Professional nabízí řidičům mimořádně širokou škálu asistence v monotónních a složitých jízdních situacích. Jeho rozsah funkcí nyní zahrnuje 3D vizualizaci oblasti kolem automobilu, která je od července 2019 k dispozici ve všech modelech vybavených BMW Live Cockpit Professional. Systém používá data získaná z kamer a senzorů asistenčních systémů a v reálném čase vytváří trojrozměrný grafický obraz okolí vozidla. Obraz se zobrazuje uprostřed přístrojového panelu a řidiči umožňuje získat jasnější přehled o tom, co se děje na silnici, zejména při jízdě po víceproudých dálnicích. To znamená, že řidiči mohou zaregistrovat polohu ostatních účastníků silničního provozu, kteří jedou před nimi nebo vedle nich, jediným pohledem na rychloměr nebo otáčkoměr.

Přečtěte si také:  Test Opel Grandland PHEV 300 k 4x4 8AT | plug-in hybrid (2022)

BMW-driving-assistant

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *