bmw-digital-key

BMW už si konečně otevřete a nastartujete i iPhonem

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: BMW - 23. 6. 2020


Na dnešní vývojářské konferenci Apple Worldwide Developer Conference bylo oznámeno, že se BMW stane prvním výrobcem automobilů, který umožní svým zákazníkům používat iPhone jako plně digitální klíč od vozu. BMW jako první integrovalo do svých vozidel přehrávač iPod, jako první nabídlo bezdrátové fungování funkce CarPlay a nyní jako první představuje podporu pro BMW Digitální klíč, bezpečně uložený v Apple Wallet v iPhone.

BMW Digitální klíč pro iPhone

Nově uváděný BMW Digitální klíč pro iPhone umožní zákazníkům jednoduše použít iPhone pro odemknutí vozu, následně jej uložit do přihrádky na chytrý telefon a stisknout startovací tlačítko. Nastavení Digitálního klíče lze provést aplikací BMW pro chytré telefony. Majitel automobilu může také sdílet přístup až s 5 přáteli, a to včetně možnosti omezení různých funkcí pro mladé řidiče, jako je nastavení maximální rychlosti, výkonu, maximální hlasitost rádia a dalších. Správu přístupu lze provádět zevnitř automobilu i prostřednictvím aplikace Apple Wallet.

Další vlastnosti nového Digitálního klíče:

  • Uložení v zabezpečeném elementu v iPhone a přístup přes Apple Wallet
  • Rezerva energie: i po vypnutí iPhone z důvodu prázdné baterie funguje funkce digitálního klíče ještě dalších až pět hodin
  • Možnost sdílení přístupu až s 5 přáteli pomocí iMessage
  • Kompatibilita s Apple iPhone

Amazon Alexa již brzy v modelech BMW

BMW patří k vedoucím partnerům pro standard Digitálního klíče

BMW Group velmi rychle rozpoznala potenciál chytrých telefonů pro použití jako digitální klíč, ovšem v případě, že se celý systém navrhne správně. Standardizace Digitálního klíče zajistí správný uživatelský zážitek, bezpečnost a současně i dostupnost v různých modelech chytrých telefonů. Všechny tyto atributy byly pro strategii BMW Group při vývoji Digitálního klíče zásadní. Společnosti Apple a BMW těsně spolupracovaly s konsorciem Car Connectivity Consortium (CCC) na vytvoření globálních standardů. Digitální klíč verze 2.0 pro NFC byl vydán v květnu 2020 a další generace pracující v širokém frekvenčním pásmu (Ultra Wideband) na základě bezdrátové technologie jsou již v pokročilé fázi vývoje.

Široká dostupnost pro různé modely BMW i iPhone

BMW je potěšeno, že může oznámit dostupnost Digitálního klíče pro iPhone ve 45 zemích a pro své modelové řady 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M a Z4 vyrobené po 1. červenci 2020. Kompatibilními modely iPhone jsou iPhone XR, iPhone XS nebo novější a Apple Watch Series 5 nebo novější. Pro více informací navštivte bmw.com/digitalkey.

Další informace: Chytré trasy pro elektrické modely BMW v Apple Maps

Na dnešní vývojářské konferenci Apple Worldwide Developer Conference společnosti BMW a Apple představily také novou funkci, která uživatelům CarPlay usnadní více než kdy předtím cestování s elektrickými modely BMW tím, že do plánování zahrne také informace o tom, kdy a kde je nutné vozidlo nabíjet. Řidiči si mohou naplánovat cestu předem na svém iPhone, nebo pakliže jsou ve voze, jednoduše zadat svůj cíl přes Apple CarPlay. Apple Maps následně najdou optimální trasu v závislosti na elektrickém dojezdu a umístění nabíjecích stanic po cestě. Tato zcela automaticky pracující funkce bude poprvé k dispozici v čistě elektrickém BMW i4, jehož uvedení na trh je plánováno na příští rok.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru