bmw amazon alexa

Amazon Alexa již brzy v modelech BMW

Autor: Tisková zpráva -   9. 10. 2017


BMW Group systematicky zdokonaluje inteligentní konektivitu svých vozů kompletní integrací mimořádně univerzálního asistentu Alexa do svých vozů vyrobených od poloviny roku 2018. Tento inovativní, hlasem ovládaný asistent společnosti Amazon pracuje na principu cloudového řešení a umožní zákazníkům BMW Group přístup k mnoha službám, zábavním funkcím a možnostem nakupování přímo ve vozech a na cestách. Desítky z mnoha tisíc schopností asistentu Alexa, dostupných prostřednictvím zařízení Echo, budou k dispozici také pro použití v automobilech.

Propojení BMW Connected a Alexy je k dispozici již od září 2016. Zákazníci v USA, Německu a Velké Británii se mohou asistentu Alexy propojeného s BMW Connected z domova zeptat například na úroveň nabití akumulátoru či množství paliva v nádrži nebo mohou obsluhovat funkce obsažené v BMW Remote Services. Alexa umí také s pomocí BMW Connected pracovat s plánovanými schůzkami či trasami a doporučenými časy odjezdu. Dostupnost asistentu Alexa nyní umožňuje využívat jeho služeb nejen doma, ale také na cestách.

„Integrací Alexy od poloviny roku 2018 budou vozy BMW a MINI ještě lépe integrované do digitálních životů svých majitelů,“ řekl Dieter May, Senior Vice President Digital Services and Business Models u BMW Group. „Ovládání hlasem funguje v našich vozech již mnoho let, tuto možnost nyní dále rozšiřujeme o celý digitální ekosystém, který otevírá nové možnosti, jež mohou naši zákazníci rychle, snadno a bezpečně využívat i ve svých vozech.“

V současnosti jezdí po světě již přibližně 8,5 milionu připojených vozů BMW Group. Mnoho služeb a zábavních funkcí, které lze ve vozech BMW ovládat hlasem, umožňuje další rozšíření možností budoucí konektivity a digitálních služeb. Pro používání asistentu Alexa není ve všech vozech BMW a ve vybraných modelech MINI potřeba chytrý telefon, protože tyto vozy jsou již z výroby vybaveny integrovanou SIM kartou. Díky tomu jsou on-line služby přístupné kdekoliv a kdykoliv, což umožňuje plnou integraci asistentu Alexa.

Alexa zákazníkům například umožní získat informace o programu místního kina či předpovědi počasí na určitém místě nebo si poslechnout vlastní playlist – to vše na cestách a pomocí hlasového ovládání. Když řidič na cestě zjistí, že něco zapomněl, může si pomocí Alexy danou věc objednat. Alexa dokáže některé relevantní informace zobrazit na kontrolním displeji ve voze BMW nebo na centrálním přístroji MINI.

Přečtěte si také:  BMW zahajuje výrobu malé série vodíkem poháněného modelu

„Jsme nadšeni ze spolupráce s BMW, která přinese Alexu pro jejich řidiče,“ řekl Ned Curic, Vice President Alexa Automotive. „Používání hlasu pro získávání a užívání si obsahu přinese díky asistentu Alexa ještě lepší zážitky při cestování. Nemůžeme se dočkat, až si zákazníci BMW tuto službu vyzkoušejí.“

Ve vozech BMW a MINI se inteligentní propojení mezi vozem a digitálním světem jeho uživatelů posunuje do zcela nové dimenze. Od uvedení modelu MINI Countryman, a s ním i nového MINI Connected, dochází k neustálému rozšiřování digitálních služeb u této tradiční britské značky.

Amazon Alexa bude ve vozech BMW a MINI v USA, Velké Británii a Německu k dispozici od poloviny roku 2018.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *