O chystaném roadsteru BMW Z4 se už nějakou tu chvíli mluví. Nejprve jeho koncept vzalo BMW na přehlídku do Pebble Beach a následně se vší parádou do Frankfurtu.

Sama automobilka svou novinku, tehdy ještě ve formě konceptu, popsala takto. BMW Concept Z4 přejímá tvary klasického roadsteru, mezi něž patří dlouhý rozvor, přikrčená a protáhlá silueta a kompaktní zadní část. Představuje je ve svěží, sebevědomé podobě, doplněné o současný designový jazyk BMW. Dlouhá kapota motoru a krátké převisy zaručují, že řidič sedí blíže středu vozu, než tomu bylo u předchozích roadsterů BMW.

To dává novým proporcím sportovní, agilní a na silnici zaměřený výraz. Obrys vozu se vyznačuje výrazným klínovitým profilem, který BMW Concept Z4 naplňuje dynamikou už ve chvíli, kdy ještě stojí. Výrazná vyboulení, která se táhnou od kabiny směrem dozadu, elegantním způsobem suplují ochranné oblouky, chránící posádku při převrácení vozu a sportovním způsobem doplňující nízko posazenou siluetu zadní části vozu.

Ale díky pohotovým spy fotografům už můžeme mít celkem jasnou představu o tom, jak bude roadster vypadat ve skutečnosti. Víme také, že dostane nové přední světlomety a celkově nám připadá, že sériový vůz bude svému konceptu hodně podobný. Přijede na nové platformě, kterou dostane také chystaná Toyota Supra. Tato platforma je vyvinuta tak, aby podporovala jak pohony všech kol, tak nové, elektrické pohony.

BMW Z4 se bude nabízet v několika motorizacích. Hovoří se o dvoulitrovém čtyřválci s označením sDrive20i, který bude spřažen s šestistupňovým manuálem a pohonem zadních kol. Podle dostupných informací by měl nabídnout asi 200 koní a 320 Nm. V nabídce by pak neměla chybět ani jeho silnější verze sDrive30i, ale také verze M40i, kterou bude pohánět šestiválec. Nepotvrzené informace pak mluví i o možném příchodu vrcholné verze Z4M. Na to všechno, pokud tomu tak opravdu bude, si budeme muset ještě chvíli počkat. Do výroby by se totiž BMW Z4 mělo dostat až koncem roku 2018.

Více špionážních fotografií si můžete prohlédnout zde.