bmw_m-safety_car-MotoGP_2021- (1)

BMW M představuje novou flotilu vozů pro MotoGP 2021. Nechybí M5 CS ani první BMW M motorka

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: BMW - 9. 3. 2021


Probíhají přípravy na sezónu 2021 Mistrovství světa MotoGP, které začne 28. března Velkou cenou Kataru v Losailu. BMW M je od roku 1999 „Oficiálním vozem MotoGP“, což kromě jiného znamená také poskytování flotily safety carů. V letošním roce je to poprvé, co BMW M GmbH představuje hned tři nové safety cary a současně také jeden safety motocykl. V Kataru se vůbec poprvé představí safety cary BMW M3, BMW M4 a BMW M5 CS. K nim se přidá motocykl BMW M 1000 RR. BMW M 1000 RR je prvním modelem M od BMW Motorrad, jeho závodní verze se objeví na Mistrovství světa superbiků.

Flotila bezpečnostních vozidel pro rok 2021 bude doplněna na prvním evropském závodě sezóny, na Grande Prémio de Portugal, který se jede 18. dubna na okruhu Portimão. Od toho okamžiku budou v roli safety carů vozy BMW M8 Competition Coupé a BMW M8 Competition Gran Coupé, zdravotnický vůz BMW X5 M a další motocykl BMW M 1000 RR.

Formule 1 má pro rok 2021 nové bezpečnostní vozy. Kombinuje Mercedes-AMG a Aston Martin

„Flotila safety carů je hlavním bodem našeho zapojení do MotoGP a jsme velmi hrdí na to, že poprvé v naší 20leté historii jako oficiální dodavatel vozů pro MotoGP začínáme sezónu se čtyřmi novými stroji,“ řekl Markus Flasch, generální ředitel BMW M GmbH. „Naše tři nové bezpečnostní vozy vycházejí z produkčních modelů, které poskytují mimořádnou výkonnost a jízdní dynamiku, díky nimž jsou ideální pro to, aby se objevily ve spojení s MotoGP. K nim se přidá nový motocykl BMW M 1000 RR, který je prvním modelem M na dvou kolech, byl vyvinut v závodním oddělení a plní ty nejnáročnější požadavky při jízdě na závodním okruhu. Těšíme se na úvodní podnik sezóny v Kataru, kde uvidíme naši novou flotilu v akci.“

Carmelo Ezpeleta, generální ředitel držitele práv na MotoGP, společnosti Dorna Sports, dodal: „S touto novou flotilou safety carů náš partner BMW M opět prokazuje svoji úroveň odhodlání a vášeň pro MotoGP. V roce 2021 se společně vydáme do 23. sezóny. Představení flotily se třemi novými safety cary a jedním bezpečnostním motocyklem je skutečným důkazem ukazujícím na sílu a serióznost našeho partnerství. Jsme velmi vděční BMW M GmbH za tuto spolupráci.“

Sériové verze nových safety carů již byly navrženy pro sportovní výkonnost a ideální jízdní chování i v limitních situacích. Proto bylo potřeba pro jejich transformaci na safety cary MotoGP pouze několik úprav. Mezi tyto modifikace patří světelné rampy, blikající přední světlomety, rychloupínací zámky kapoty motoru známé ze světa motoristického sportu a nouzový odpojovač elektřiny pro zámořskou přepravu. Z bezpečnostního vozu BMW M4 Competition Coupé byla odstraněna zadní sedadla a byl instalován ochranný rám a 4bodové bezpečnostní pásy. Bezpečnostní vozy BMW M3 a BMW M4 mají upravené výfukové systémy.

BMW M v letošním roce u svých safety carů zvolilo nový přístup k jejich barvám. Místo toho, aby se objevily v klasické „motorsportové“ bílé barvě, budou mít bezpečnostní vozidla exkluzivní barvy z produkčních modelů M: bezpečnostní vůz BMW M3 Competition Sedan bude v matně šedé metalíze Frozen Grey Dark, bezpečnostní vůz BMW M4 Competition Coupe ve žluté São Paulo a BMW M5 CS v matně zelené metalíze Frozen Deep Green. Při navrhování designu se BMW M u safety carů opět rozhodlo zůstat v klasicky puristickém vzhledu. Nový bezpečnostní motocykl BMW M 1000 RR je bílý a doplňují jej typické M barvy. V tomto designu bude BMW M 1000 RR startovat také v Mistrovství světa superbiků.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru