BMW_rady_2_Gran_Coupe

BMW chystá pro modelový rok spoustu změn. Opět se dotkne většiny modelů z nabídky

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW -  26. 5. 2021


Od léta 2021 zintenzivní radost z jízdy, komfort a individuální charakter velkého množství modelů BMW nové pohony, speciální prvky výbavy a další designové prvky exteriéru a interiéru. Od července 2021 bude na výběr ze tří nových modelových variant nového BMW řady 4 Coupé a pro BMW řady 4 Cabrio bude k dispozici také řadový vznětový šestiválec. U modelů BMW řady 3 a řady 4 budou navíc nově nabízeny další barvy karoserie a čalounění. 

Kromě toho budou od léta 2021 v nabídce nové barvy karoserie pro BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé. Řada modelů bude navíc vybavena vylepšenou verzí upozornění na nežádoucí opuštění jízdního pruhu s rozšířenými funkcemi. Volitelná automatická 4zónová klimatizace bude v budoucnu obsahovat také filtr nanočástic pro modelové varianty BMW řady 5, BMW řady 6 Gran Turismo a BMW M5. Plug-in hybridní BMW řady 5 Touring lze nyní vybavit rovněž 19palcovými koly z lehké slitiny a stejně jako v případě elektrifikovaných verzí BMW řady 3, BMW řady 5 Sedan, BMW řady 7 a BMW X5 dostane nové designové prvky exteriéru a interiéru.

Přečtěte si také:  Škoda je opět hlavním oficiálním sponzorem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji. Jezdit bude jen s elektrifikovanými auty

BMW řady 4 Coupé: Nové modely s pohonem všech kol a M model BMW s klasickým pohonem zadních kol

Od července 2021 doplní nabídku modelů BMW řady 4 další dvě varianty s pohonem všech kol – BMW řady 430i xDrive Coupé a nové BMW 420i xDrive Coupé. To znamená, že dva zážehové čtyřválcové modely nyní mohou přenášet hnací sílu na silnici pomocí inteligentní technologie pohonu všech kol. Rozdělování výkonu je dostupné podle potřeby v každé jízdní situaci a je kombinováno s upřednostňováním pohonu zadních kol, což zaručuje klasickou podobu radosti z jízdy. BMW 430i xDrive Coupé s výkonem 180 kW/245 koní zrychluje z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy. V případě BMW 420i xDrive Coupé (135 kW/184 koní) je tato hodnota 7,8 sekundy. Oba modely jsou standardně vybaveny 8stupňovou převodovkou Steptronic. 

V horní části modelového portfolia BMW řady 4 Coupé bude trend u dalších variant směřovat opačně. Až dosud byl u těchto modelů inteligentní pohon všech kol součástí standardní výbavy, ale v budoucnu bude BMW M440i Coupé k dispozici také s klasickým pohonem zadních kol. Zážehový řadový šestiválec o výkonu 275 kW/374 koní pod kapotou nové verze M modelu BMW zajistí výjimečně puristickou radost z jízdy. Tento automobil potřebuje ke zrychlení z 0 na 100 km/h pouhé 4,8 sekundy. U BMW M440i Coupé navíc s přenosem hnací síly na silnici pomáhá 8stupňová převodovka Steptronic Sport a M sportovní diferenciál na zadní nápravě.

Premiéra BMW 430d Cabrio, nové barvy karoserie a čalounění pro BMW řady 3 a BMW řady 4

Od července 2021 přibyde do portfolia pohonů BMW řady 4 Cabrio nový motor. Nový vznětový řadový šestiválec pro BMW 430d Cabrio generuje maximální výkon 210 kW/286 koní a nejvyšší točivý moment 650 Nm. Zátah motoru a hospodárnost systému pohonu vylepšuje dvoustupňové přeplňování a mild hybridní technologie se 48V startér-generátorem. Nové BMW 430d Cabrio zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 5,8 s.

Elvisovo BMW 507 ožije: Návrat se odehraje na přehlídce Concours d’Elegance v Pebble Beach

Výběr barev karoserie se rozšiřuje jak u nového BMW řady 4 Coupé, tak u BMW řady 4 Cabrio. Novinkou je červená metalíza BMW Individual Aventurin Red a šedá metalíza M Brooklyn Grey, které jsou k dispozici ve spojení s modelem M Sport a pro M modely BMW řady 4. Novým volitelným prvkem výbavy BMW řady 4 Coupé jsou sedadla čalouněná perforovaným materiálem Sensatec, nabízená ve čtyřech barevných provedeních.

Od července 2021 bude tato varianta čalounění k dispozici ve spojení s volitelnými sportovními sedadly také pro BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring. Stejně tak je pro modely BMW řady 3 k dispozici červená metalíza BMW Individual Aventurin Red.

BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé: Vylepšený odkládací paket, nové barvy

Nová funkce zavazadlového prostoru, která je součástí volitelného odkládacího paketu pro BMW řady 1, zajistí od července 2021 jeho větší variabilitu. Pomocí této výbavy lze podle potřeby upravit sklon úhlu opěradel zadních sedadel. Dokonce i v nejvíce vzpřímené pozici nabízejí sedadla v druhé řadě pohodlné sezení, minimálně na krátké vzdálenosti, zatímco objem zavazadlového prostoru současně narůstá o přibližně 40 litrů. Součástí odkládacího paketu pro BMW řady 1 bude v budoucnu také úložná síť v pravé části zavazadlového prostoru.

Kromě toho bude pro BMW řady 1 v nabídce nová barva karoserie – kompaktní pětidveřový vůz bude k dispozici také v modrém metalickém provedení Snapper Rocks Blue. Nabídku barev karoserie BMW řady 2 Gran Coupé doplní dvě nové barvy: metalízy modrá Phytonic Blue a šedá Skyscraper Grey.

Upozornění na nežádoucí opuštění jízdního pruhu s vylepšenou funkčností v zúžených jízdních pruzích

Od července 2021 bude systém upozornění na nežádoucí opuštění jízdního pruhu v mnoha modelech BMW více než kdy jindy přispívat ke zvýšení pohodlí a bezpečnosti díky funkcím, které jsou ještě pečlivěji připraveny na různé situace. V rychlostech vyšších než 70 km/h pomáhá kamerový systém řidiči předcházet neúmyslným změnám jízdního pruhu. V konkrétních situacích je řidič varován vibracemi do volantu. Impulzy do volantu navíc řidiči pomáhají vozidlo nasměrovat zpět do správné pozice v jízdním pruhu. V budoucnu bude tento impulz do volantu na úzkých okresních silnicích se šířkou jízdního pruhu menší než 2,60 metru a bez středového značení potlačen. V případě míjení protijedoucího vozu bude možné bez ztráty pohodlí najet ke krajnici.

Přečtěte si také:  CUPRA na Nürburgringu testuje nový Leon Sportstourer. Dorazit by měla příští rok a s novou podobou

Nejnovější verze upozornění na nežádoucí opuštění jízdního pruhu je k dispozici pro všechny modelové varianty BMW řady 3, BMW řady 4, BMW řady 5, BMW řady 6, BMW řady 7 a BMW řady 8 a také pro BMW X5, BMW X6, BMW X7, BMW M3, BMW M4, BMW M5 a BMW M8. Všechny tyto modely jsou tímto systémem vybaveny standardně.

Novinka pro BMW řady 5, BMW řady 6 Gran Turismo a BMW M5: 4zónová automatická klimatizace s filtrem nanočástic

Volitelná 4zónová automatická klimatizace umožňuje individuální nastavení teploty a úrovně ventilace jak pro řidiče a spolujezdce, tak pro zadní cestující vpravo i vlevo. Nejnovější verze nyní obsahuje také filtr nanočástic, který zajišťuje ještě vyšší kvalitu vzduchu uvnitř vozu pomocí vrstev nano-tkaniny a aktivního uhlí. Technologie filtru z nanovláken je aktivní také při použití funkce ventilace na dálku. V důsledku toho je možné rychle a důkladně vyčistit vzduch uvnitř vozu ještě dřív, než vyrazíte na cestu.

BMW_X5_xDrive45e-pneu-Pirelli_P_Zero-FSC-1
Plug-in hybrid BMW X5 xDrive45e | Foto: BMW

Čtyřzónová automatická klimatizace s filtrem nanočástic je standardní výbavou BMW X7 a je již nabízena jako volitelná výbava luxusních sedanů BMW řady 7, luxusních sportovních vozů BMW řady 8 a pro modely BMW X5, BMW X6, BMW X5 M, BMW X6 M a BMW M8. Od července bude k dispozici také pro všechny modelové varianty BMW řady 5, BMW řady 6 Gran Turismo a BMW M5.

Přečtěte si také:  BMW v Bratislavě vystavuje exkluzivní X5 Le Mans s motorem V12, klasické zmrzlinářské Mini a další modely

Plug-in hybridní modely s novými designovými prvky

U stále rostoucího počtu modelů BMW zajišťuje přesně řízená spolupráce mezi spalovacím motorem a elektromotorem příkladnou hospodárnost a speciální podobu radosti z jízdy. Od července 2021 budou plug-in hybridní modely BMW řady 3, BMW řady 5, BMW řady 7 a BMW X5 rozpoznatelné podle zcela nových designových prvků exteriéru a interiéru. Nové označení na víku zavazadlového prostoru a na předních blatnících znamenají, že vozidlo je „elektrifikováno pomocí i“ („electrified by i“). Loga BMW kapotě, víku zavazadlového prostoru, středech kol a volantu jsou navíc lemovány modrou barvou BMW i Blue.

BMW_rady_7_eDrive-745e
Plug-in hybrid BMW 745e | Foto: BMW

Výběr kol z lehké slitiny pro elektrifikované modelové varianty BMW řady 5 Touring nabízí nové možnosti individualizace. Tři plug-in hybridní modely jsou standardně vybaveny 18palcovými koly z lehké slitiny. Od července 2021 se zákazníci mohou rozhodnout pro 19palcová kola z lehké slitiny v pěti různých provedeních.

Udržitelně vyráběné pneumatiky pro plug-in hybridní modely BMW X5: BMW Group jako první výrobce automobilů používá nové pneumatiky Pirelli vyrobené z přírodního kaučuku s certifikací FSC

BMW Group zintenzivňuje své aktivity v oblasti udržitelnosti a stává se prvním výrobcem automobilů na světě, který své vozy vybavuje pneumatikami obsahujícími udržitelný certifikovaný přírodní kaučuk a umělé hedvábí, což jsou materiály na bázi dřeva používané k zesílení pneumatik. Společnost bude 22palcové pneumatiky nejprve objednávat výhradně od společnosti Pirelli a od srpna 2021 je bude montovat na plug-in hybridní BMW X5 xDrive45e.

Přečtěte si také:  Volkswagen Tiguan nové generace představen. Má nový vzhled a je chytřejší

Certifikace kaučukových plantáží a komplexního dodavatelského řetězce přírodního kaučuku a umělého hedvábí probíhá v souladu s přísnými normami nezávislé organizace Forest Stewardship Council (FSC).

BMW_X5_xDrive45e-pneu-Pirelli_P_Zero-FSC-4
Pneumatiky Pirelli vyrobené z přírodního kaučuku s certifikací FSC | Foto: BMW

Nové možnosti výbavy pro BMW řady 6 Gran Turismo a BMW X6

Kromě vynikající vhodnosti pro cesty na dlouhé vzdálenosti boduje BMW řady 6 Gran Turismo také svými dynamickými jízdními vlastnostmi. M multifunkční sedadla, která budou od července 2021 součástí speciální výbavy dostupné pro tento luxusní model, řidiči i spolujezdci nabídnou ideální místo, kde si mohou užít jak pohodlí, tak sportovní jízdu. S integrovanými opěrkami hlavy a vylepšeným vedením v oblasti boků a ramen poskytují maximální stabilitu při dynamické jízdě zatáčkami. M multifunkční sedadla nabízejí elektricky ovládané nastavení podélné pozice sedadla, úhlu sklonu opěradla, šířky opěradla, délky sedáku a výšky opěrky hlavy. 

Přečtěte si také:  Jak poznat, že auto, které chcete koupit, nebyl taxík. Tyto značky a barvy mohou být vodítkem

Inovace v oblasti speciální výbavy pro BMW X6 dodávají interiéru nápadný vzhled a sportovní styl. Od léta 2021 lze Sports Activity Coupe objednat také v červeném barevném provedení karoserie Piemont Red. V budoucnu bude standardní výbavou BMW X6 rovněž antracitové čalounění stropu BMW M.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *