2020-plug-in-hybrid-bmw-545e-xdrive- (2)

BMW chystá nové motory i výbavy. Multimediální systém bude umět přehrát i zvuk motoru jiných BMW

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: BMW - 24. 9. 2020


Zlepšená hospodárnost postupnou elektrifikací, snížené emise a inovace v oblastech asistenčních systémů a digitálních služeb jsou základními prvky podzimní modernizace různých modelů BMW. Od listopadu 2020 budou všechny modelové řady BMW plnit nejpřísnější emisní standardy Euro 6d.

Rozšířená hospodárnost: světová premiéra pěti plug-in hybridních modelů BMW řady 5

Na podzim se rozšíří nabídka plug-in hybridních verzí BMW řady 5. Novinkou nabídky bude výkonné BMW 545e xDrive Sedan, BMW 530e Touring a BMW 530e xDrive Touring. Tyto modely doplní aktuálně dostupné BMW 530e Sedan a BMW 530e xDrive Sedan, takže počet plug-in hybridních verzí řady 5 se zvětší na pět.

Více dynamiky s menší spotřebou: nové vznětové řadové 6válce se 48V mild hybridní technologií v BMW řady 3 a BMW řady 8

BMW pokračuje v postupném snižování spotřeby paliva a produkce u emisí svého výrobního programu zaváděním 48voltové mild hybridní technologie. Tato technika přichází do výroby společně s novou generací vznětových řadových šestiválců. Od podzimu 2020 se tyto motory objeví ve čtyřech modelech BMW řady 3 a třech luxusně sportovních vozech BMW řady 8.

Zlepšení jízdní dynamiky i spotřeby paliva bylo dosaženo dalším zdokonalením technologie BMW TwinPower Turbo a zároveň nasazením relativně výkonného startér-generátoru spolupracujícího s vlastní baterií. Dynamiku a současně akceleraci zlepšuje dodatečných 8 kW/11 koní dodávaných 48V startér-generátorem. Tento elektrický stroj současně usnadní práci spalovacímu motoru, což přímo vede k jeho nižší spotřebě. Energie potřebná pro pohon startér-generátoru se získává rekuperací při brždění a jejím ukládáním do 48voltové baterie.

Nový motor bude od podzimu 2020 nasazen v novém BMW 330d Sedan, BMW 330d xDrive Sedan, BMW 330d Touring a BMW 330d xDrive Touring, kde nabídne 210 kW/286 koní, což je o 15 kW/21 koní více než u předchozí generace tohoto modelu. Motor je vybaven dvoustupňovým systémem přeplňování a nejmodernější generaci vstřikování common-rail s piezo-elektrickými vstřikovači, pracující s tlakem až 1200 bar. Třílitrový motor nabízí točivý moment 650 Nm v rozpětí 1500 až 2000 ot./min, což je o 30 Nm více než u předchozí generace. Toto navýšení například umožní BMW 330d Sedan zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,3 s (–0,2 s).

V modelech BMW řady 8 je použita ještě výkonnější verze nové generace třílitrového vznětového motoru. BMW 840d xDrive Coupé, BMW 840d xDrive Cabrio a BMW 840d xDrive Gran Coupé disponují výkonem 250 kW/340 koní svého řadového šestiválce, což je o 15 kW/20 koní více, než tomu bylo dříve. Tohoto zvýšení bylo dosaženo zásluhou pokrokových technologií BMW TwinPower Turbo, jejichž součástí je vícestupňové přeplňování s variabilní geometrií rozvádějících lopatek pro vysokotlaké i nízkotlaké turbodmychadlo. Maximálního točivého momentu 700 Nm motor dosahuje mezi 1750 a 2250 ot./min. U BMW 840d xDrive Coupé nový motor zkracuje zrychlení z 0 na 100 km/h o 0,1 s, nyní mu tato disciplína trvá 4,8 s.

Pro nové vznětové motory v BMW řady 3 a BMW řady 8 je samozřejmostí použití nejnovější generace technologie čištění výfukových plynů obsahující oxidační katalyzátor a SRC povlak na filtru pevných částic. Pro účinné omezení produkce oxidu dusíku je na výstupu ze systému SCR umístěno další měřicí čidlo, podle něhož se upravuje činnost motoru.

bmw-48v-mild-hybrid

BMW řady 1, BMW řady 2 Gran Coupé: nové motory a nová volitelná výbava

Pro BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé budou od listopadu 2020 k dispozici nové motory. Nové BMW 116i bude pohánět zážehový 3válec s výkonem 80 kW/109 koní a točivým momentem 190 Nm. K dispozici bude s 6stupňovou manuální převodovkou nebo s dvouspojkovou 7stupňovou převodovkou Steptronic. Nabídku této modelové řady doplní také nové BMW 120i, jehož zážehový 4válec nabídne výkon 131 kW/178 koní a točivý moment 280 Nm. U něj bude standardní výbavou dvouspojková 7stupňová převodovka Steptronic. Novou variantou BMW řady 2 Gran Coupé bude BMW 216d Gran Coupé s maximálním výkonem 85 kW/116 koní jeho vznětového 3válce kombinovaného výhradně s dvouspojkovou 7stupňovou převodovkou Steptronic.

Nabídku volitelné výbavy BMW řady 1 a BMW řady 2 Gran Coupé rozšíří expresivní zatmavené světlomety BMW Individual Shadow Line s tmavými vnitřními částmi v oblasti horních okrajů, které působí mimořádně expresivně.

2021-nmw-1er

Urban Cruise Control: více komfortu a bezpečí při jízdě v městském provozu

Ve spojení s výbavou Driving Assistant Professional bude od podzimu 2020 k dispozici funkce Urban Cruise Control, která rozšiřuje činnost aktivního systému udržování rychlosti s funkcí Stop&Go schopností rozpoznávat semafory. Systém stereokamer, registrující například vozidla či dopravní značky, nyní dokáže rozpoznat také světelnou signalizaci semaforů.

V situacích, kdy je jasně dáno, že semafor patří k danému jízdnímu pruhu, a systém rozpozná červené světlo, automobil zpomalí až do zastavení. Zelené světlo znamená pokračování v jízdě. Na složitějších křižovatkách, například když má každý jízdní pruh vlastní semafor, vůz v přístrojovém panelu symbol semaforu zobrazí a je na řidiči, aby daný signál potvrdil. Poté automobil pokračuje automaticky v jízdě. Komfort při jízdě ve městě zvyšuje také funkce, která při stání na semaforu a následném rozsvícení zeleného světla řidiče upozorní, že může vyrazit.

Nová funkce Urban Cruise Control rozpoznávající semafory bude k dispozici pro BMW řady 3, BMW řady 5, BMW řady 6 Gran Turismo, BMW řady 8 a BMW X5, BMW X6, BMW X7, BMW M5, BMW M8, BMW X5 M a BMW X6 M v rámci vzdálené aktualizace softwaru Remote Software Upgrade. S výjimkou modelů BMW řady 8 bude tato výbava k dispozici pro vozy vyrobené od července 2020 a disponující výbavou Driving Assistant Professional.

Nové digitální služby pro více radosti z jízdy: BMW News, BMW Intelligent Personal Assistant s novými funkcemi osobního profilu s obrázkem a jednoduchým přihlášením

BMW operační systém 7 umožňuje v mnoha modelech BMW vybavených BMW Live Cockpit, BMW Live Cockpit Plus nebo BMW Live Cockpit Professional značnou individualizaci zobrazení. Od listopadu 2020 bude novinkou funkce BMW News. Ta na základě individuálního výběru řidiče přečte mluveným slovem prostřednictvím audiosystému vybrané zprávy zvolených vydavatelství.

Inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant, který je součástí BMW operačního systému 7, je hlasem ovládaným digitálním společníkem, který nabízí mnoho rozmanitých funkcí. Od podzimu 2020 jej bude v případě plug-in hybridních modelů možné využít také k hlasové aktivaci režimů MAX eDrive a AUTO eDrive nebo ELECTRIC a HYBRID. Nově BMW Intelligent Personal Assistant dokáže na požádání pomocí audiosystému vozu přehrát zvuk jiných modelů BMW dodávaných na německém trhu, stačí například říci „Jak zní BMW M3?“ (čeština není podporována).

BMW_Intelligent_Personal_Assistant

Od listopadu 2020 se již řidič nebude muset přihlašovat svým BMW ID manuálně, ale také prostřednictvím aplikace My BMW. Na kontrolním displeji ve voze se pro tento úkon zobrazí QR kód, který se pak naskenuje chytrým telefonem. Osobní jízdní profil řidiče se tímto přenese do vozu. Další novinka: řidič může ke svému individuálnímu profilu přiřadit také fotografii podle vlastního výběru.

BMW X1 a BMW X2: nové varianty světlometů a BMW Individual High Gloss Shadow Line s rozšířeným obsahem

Od listopadu 2020 budou pro BMW X2 k dispozici matrixové Adaptivní LED světlomety. Kromě zatmavených světlometů, které jsou novou výbavou pro BMW X2 a BMW X1, může sportovní vzhled BMW X2 dále zlepšit výbava BMW Individual High Gloss Shadow Line s rozšířeným obsahem. Její součástí jsou lesklé černé lišty kolem bočních oken, lesklé černé rámečky BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek a koncovky výfuku v provedení černého chromu.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru