Začíná to vypadat, že nápad některých automobilek produkovat malá, městská a hlavně elektrická auta, nebyl zrovna dobrý. Vypadá to totiž, že zákazníci chtějí výhradně vozy SUV, na což ale jiné značky zvládají reagovat. Fakt je, že když svá SUV představily takové ikony, jako Rolls-Royce nebo Lamborghini, klepali jsme si na čelo. Ale jak vidno, šlo o velmi prozíravý krok, díky kterému třeba právě tyto značky rozhodně netrpí nedostatkem zákazníků.

Mimochodem, Rolls-Royce Cullinan, tedy první SUV této značky, jsme už před pár dny potkali v pražském provozu a nic jiného než slovo majestátní se k němu nehodí.  Je to opravdu velký kus elegantního auta, který na sebe strhává veškerou pozornost. Ale parkovat v podzemních garážích bychom s ním opravdu nechtěli.

Své SUV má ale i Bentley. Model Bentayga se už nějakou tu dobu prodává, zákazníci si na něj již zvykli a u Bentley si všimli, že pokud chce držet krok s ostatními, musí vyrazit do boje o prodeje něčím nový, A nejspíš i větším. Jen se kolem sebe na všechna ta SUV podívejte. SEAT Tarraco, Škoda Kodiaq nebo Audi Q8. To všechno jsou celkem velká auta. Ovšem takové BMW X7 nebo právě Cullinan jsou ještě mohutnější a větší. I proto se Bentley rozhodlo, že prostě musí vyrobit další a pokud možno větší SUV, které by jim mohlo konkurovat.

Werner Tietz, člen představenstva odpovědný za technické oddělení kromě toho webu AutoCar prozradil, že krom velkého SUV, po kterém je prý velká poptávka hlavně na americkém trhu, má v plánu připravit také nový menší crossover, který by zase mohl zabodovat v Evropě. Ať už to ale dopadne jakkoliv, je jisté, že Bentley má v plánu velkou modelovou ofenzivu. A my jsme zvědaví, s čím nakonec přijde. Plány má velké.