bentley-bentayga

Bentley Bentayga dostane nové motory, benzinový osmiválec a plug-in hybrid s V6

Autor: Pavel Srp - 1. 1. 2018


Bentley Bentayga je jedno z nejluxusnějších SUV, které si aktuálně lze koupit. Podle toho vypadá také nabídka jeho motorů. Chystají se ale novinky, které přidají menší, levnější, ale i úspornější motory.

Bentayga se aktuálně nabízí se dvěma motorizacemi. Tou vrcholnou je benzinový motor W12, tou druhou je vznětový čtyřlitrový motor V8 s točivým momentem 900 Nm dostupným již od volnoběhu, který pochází z Audi SQ7 TDI. Již brzy se však mají objevit motory nové. Jeden z nich má být osmiválcové biturbo, ten druhý plug-in hybridní šestiválec. S takovou informací přišel ve svém článku německý magazín auto, motor und sport.

Vzhledem k tomu, že Bentley Bentayga sdílí stejnou podvozkovou platformu MLB jako Porsche Cayenne a Lamborghini Urus, lze očekávat, že oním osmiválcem bude pohonná jednotka, která pohání právě tyto modely. V případě Porsche Cayenne Turbo nabízí výkon 404 kW, Lamborghini ji ale naladilo až na 478 kW.

O tom, že Bentayga dostane plug-in hybridní pohon, se už také mluví dlouho. Němečtí novináři hovoří o motoru V6, což by nasvědčovalo pohonnému ústrojí, které používá Porsche Panamera 4 E-Hybrid. Základem bude nový šestiválec biturbo o objemu 2,9 litrů s výkonem 243 kW/330 koní a točivým momentem 450 Nm, jemuž bude asistovat elektromotor se 100 kW/136 koňmi a točivým momentem 400 Nm. Celkový systémový výkon je v případě plug-in hybridní panamery naladěn na 340 kW/462 koní a točivý moment vrcholí 700 Nm. Poháněna jsou všechna čtyři kola.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru