Audi RS 3 se občas podceňuje. I když je malá a ne tolik výkonná jako její větší větší stájové sestřičky, rozhodně by se na ni zapomínat nemělo. Je dobře, že si ji čas od času všimnou i profesionální tuneři. Naposledy vyladěnou RS3 představili němečtí úpravci MR Racing a za nás mají rozhodně velkou pochvalu. 2,5 litrový přeplňovaný pětiválec dostal více výkonu a karoserie zase slušivý kabát.

Ale pojďme na to pěkně postupně. Když už jsme u toho výkonu, MR Racing si připsali malé vítězství. RS3 naladili na 535 koní a 700 Nm točivého momentu. Jejich konkurenti od ABTu vyladili u RS 3 výkon na „pouhých“ 430 koní, a MTM, tedy specialisté na Audi, se dostali na 435 koní. MR Racing se k 535 koním dostali nejen úpravou softwaru řídící jednotky, ale také montáží zcela nového výfukového systému z nerezové oceli Friedrich Motorsport. Ten se vyznačuje především svým zvukovým projevem, o kterém se dá říct vše, jen ne to, že je kultivovaný. :) Přidejte k tomu montáž velkého turba TTE 500 a nemůžete říct, že by vás tenhle koktejl nebavil!

Pro některé je design věcí nedůležitou, ale MR Racing si pohráli i s ním. Bílá RS 3 dostala modré a červené polepy v zajímavé grafice a 19palcová kola ATS GTR z lehkých slitin, obutá do pneumatik Pirelli v rozměru 235/35 R19. Zapomenout nesmíme na tužší a nižší podvozek, který auto nejen skvěle podrží v zatáčkách, ale také ho poslal o pár milimetrů k zemi.

Přidat komentář