40 years Audi Sport GmbH

Audi oslavuje 40 let Audi Sport GmbH, která produkuje ty nejsportovnější modely RS a R8

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Audi - 13. 10. 2023


Společnost Audi Sport GmbH, která vzešla ze společnosti quattro GmbH, oslavila před dvěma dny 40. výročí. Značka Audi odstartovala sérii speciálních akcí k tomuto jubileu již na začátku léta u příležitosti 24h závodu na Nürburgringu a výstavou v Neckarsulmu. Oslavy vyvrcholí tuto sobotu (14. října) v budově Audi Forum Neckarsulm exkluzivní akcí, která nabídne zajímavý přehled nejvýznamnějších událostí ze 40 úspěšných let společnosti zaměřené na vysoké výkony.

Společnost quattro GmbH byla založena v roce 1983 a v roce 2016 byla přejmenována na Audi Sport GmbH. Stoprocentní dceřiná firma společnosti AUDI AG utváří v současnosti ještě výrazněji než dříve sportovní a exkluzivní image prémiové značky se čtyřmi kruhy. „S hrdostí se ohlížíme na naši 40letou historii a v budoucnosti chceme být ještě silnější. Za tím účelem budeme se společností AUDI AG cíleně rozšiřovat portfolio našich modelů a naše další vysokovýkonné nabídky. Naše ambice ještě umocňují prodejní rekordy uplynulých let,“ říká Rolf Michl, generální ředitel společnosti Audi Sport GmbH.

Posilování vazeb se zákazníky a fanoušky přímým kontaktem

Dne 14. října 2023 čeká na veřejnost v budově Audi Forum Neckarsulm a jejím okolí exkluzivní akce s programem plným informací a zábavy. Společnosti Audi Sport GmbH a AUDI AG se budou v areálu výrobního závodu Neckarsulm prezentovat otevřeným a osobním způsobem od 11 h. Zaměstnanci značky se čtyřmi kruhy využijí vyvrcholení jubilejního roku k tomu, aby komplexně informovali zákazníky a fanoušky a v přímém kontaktu ještě více posílili spojení s nimi.

Do zákulisí své práce při vývoji nových modelů a výrobě vozidel nechají ve svých zajímavých vystoupeních nahlédnout zkušení členové rodiny Audi Sport, například Steffen Bamberger, vedoucí technického vývoje společnosti Audi Sport GmbH, a Wolfgang Schanz, vedoucí výroby v manufaktuře Böllinger Höfe. Jedinečné dojmy spolu se zajímavými informacemi z interních zdrojů si odnášejí také návštěvníci výstavy „40 let Audi Sport GmbH – spojení fascinace a sportovních výkonů“, která je přístupná již od poloviny června. Zájemci mají rovněž možnost absolvovat exkluzivní prohlídky sousední výrobní manufaktury Böllinger Höfe, která je součástí podnikového areálu Neckarsulm. Audi Sport GmbH v této manufaktuře vyrábí s využitím inovativní vyspělé techniky a osvědčených řemeslných dovedností svůj první výhradně elektrický model RS, Audi RS e-tron GT, a vysokovýkonné sportovní vozy Audi R8.

Historie rychlých Audi: od Audi S6 plus až po Audi RS 6 Avant performance a RS 7 Sportback performance

Návštěvníci jubilejní akce budou moci kromě toho obdivovat také řadu historických i aktuálních modelů z rozsáhlého portfolia společnosti Audi Sport GmbH. Mimořádným skvostem je v roce 2022 představený prototyp Audi S1 e-tron quattro Hoonitron s pohonem všech kol. Výhradně elektrický unikát je novou interpretací prvního modelu quattro z raných 80. let 20. století. Přítomni budou rovněž úspěšní závodní jezdci Audi Sport Rinaldo „Dindo“ Capello a Luca Engstler, kteří budou o svých zážitcích ze závodů hovořit na pódiu a fanouškům nabídnou své podpisy i možnost společné fotografie.

Rozmanitá vystoupení před velkým publikem

Jubilejní akce k 40. výročí společnosti Audi Sport GmbH začaly v květnu před velkým publikem. Během 24h závodu na Nürburgringu přitahovaly pozornost 235 000 fanoušků čtyři vozy Audi R8 LMS s epochálními designy. Výrazný vzhled závodních vozů GT3 interpretoval nezapomenutelné úspěchy značky Audi na závodních okruzích i v soutěžním sportu. Publikum elektrizovala také výstava historických i aktuálních modelů RS včetně prototypu Audi S1 e-tron quattro Hoonitron.

Šest týdnů po své účasti na Nürburgringu navázala značka Audi v rámci závodu 24 h Spa 2023 na vizuální téma „minulost – současnost – budoucnost“ novými designy karoserie. Závodní vozy R8 LMS byly v Belgii středem pozornosti také po sportovní stránce. Značka získala v celosvětově největším závodě kategorie GT3 na závodním okruhu Spa, kde se tradičně konají Velké ceny Formule 1, prestižní pohár „Coupe du Roi“ pro nejlepšího konstruktéra závodu. Během dne pro rodiny, který se uskutečnil 8. července v manufaktuře Böllinger Höfe, se mohly desetitisíce účastníků na vlastní kůži přesvědčit o tom, že je Audi Sport GmbH mimořádně dynamickou součástí čtyř kruhů, například při jízdách v sedadle spolujezdce v závodním voze Audi R8 LMS nebo v prototypu RS Q e-tron pro Rallye Dakar.

Prodejní rekordy s modelovou strategií zaměřenou na budoucnost

V září 2023 představená speciální edice Audi RS e-tron GT ice race edition je v současnosti kreativním vyvrcholením modelové nabídky. Speciální edice prvního zcela elektrického modelu RS, omezená na 99 exemplářů, ztělesňuje nové, inovativní pojetí individualizovaného designu. Společně s 15 dalšími vysokovýkonnými variantami nabízí modelová řada RS e-tron GT široký výběr, který je výsledkem dosud největší modelové ofenzivy společnosti Audi Sport GmbH zahájené v roce 2019.

Audi RS e-tron GT ice race edition
Audi RS e-tron GT ice race edition

Správnost strategie společnosti Audi Sport GmbH potvrzují prodejní úspěchy uplynulých let. Po roce 2021 dosáhla společnost v roce 2022 dalšího prodejního rekordu, tentokrát s 45 515 prodanými vozy. To odpovídá nárůstu o 15,6 procenta v porovnání s předchozím rokem. Kromě vývoje a výroby vysokovýkonných modelů je Audi Sport GmbH aktivní v dalších třech obchodních oblastech: individualizaci vozidel (Audi exclusive, výbavy Audi Sport), Audi collection (velmi kvalitní lifestylové kolekce, obchody Audi) a motoristickém sportu (tovární i soukromé týmy).

Od začátků pod názvem quattro GmbH přes průkopnické modelové řady, jakou je Audi RS 6 Avant, a kuriozity, jakou je Audi Cabriolet pro děti, až po vysoce flexibilní výrobní manufakturu Böllinger Höfe a v současnosti největší portfolio modelů v historii této dceřiné firmy Audi. Tyto a další aspekty a milníky ukazuje souhrn 40 faktů ke 40 rokům společnosti Audi Sport GmbH.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru