test-2021-audi_a6_allroad-55-tfsi-quattro- (3)

Audi hlásí v ČR úspěšný rok 2022. Na příští rok chystá několik limitovaných edicí, ale ta nejžádanější bude chybět

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Audi - Foto: Pavel Srp - 2. 12. 2022


Značka Audi je v letošním roce na českém trhu úspěšná. Zatímco v roce 2021 prodala za prvních 11 měsíců 2608 vozů, letos to bylo už přes tři tisíce. A to znamená o 0,4 % vyšší podíl na trhu. Stalo se tak i přesto, že ji také letos trápí nedostatek některých dílů a problémy ve výrobě.

V létě se Audi musela potýkat s problémem ve výrobě, který se týkal naftových šestiválcových motorů. A to byl pro český trh problém, vždyť tady tyto motorizace tvoří 80 % celkových objemů prodeje značky. Problémem byl válečný konflikt na Ukrajině, kde sídlí dodavatel vstřikovačů. Než byl problém vyřešen, objednávky se nahromadily a dodací lhůty se prodloužily. Jako alternativu si české zastoupení pro zákazníky připravilo verze se šestiválcovými benzinovými motory, které má skladem a je schopná je dodat téměř obratem.

Přečtěte si také:  Audi ukazuje cestu do budoucnosti digitalizací osvětlení. Auto bude komunikovat s okolím

Dodací lhůty na modely Audi se v České republice podle zástupců českého importéra aktuálně pohybují od nízkých jednotek měsíců až po něco přes jeden rok, záleží však na konkrétním modelu a jeho konkrétní výbavě. Počátkem roku se Audi potýkalo s problémy s nedostupností tažných zařízením. Zákazníkům tak prodejci navrhovali, aby auta do výroby zadali pouze s přípravou pro tažné zařízení a samotné tažné zařízení jim pak bude domontováno v servise. Od toho, které by bylo přímo z továrny, by se nijak nelišilo ani funkčností. Dodací lhůty se tímto řešením výrazně zkrátily.

Úspěšná byla dosud v ČR značka Audi i se svými ostrými modely RS z dílny Audi Sport. Do konce listopadu jich dodala na 180 kusů a přibližně stejný počet ještě na dodání čeká. V letošním roce Audi představilo několik nových modelů RS včetně několika limitovaných edicí. A i ty budou v příštím roce pro Česko dostupné, ačkoliv existuje jedna výjimka.


TIP: Sháníte auto na operativní leasing? Vyplňte krátký formulář a poptejte ho. Vybereme pro vás ty nejlepší a nejvýhodnější nabídky: Chci operativní leasing!


V roce 2023 si zákazníci budou moci objednat nová Audi RS 4 Competition a RS 5 Competition, která přidávají několik prvků výbavy, zaměřených na ještě ostřejší jízdu. Z limitovaných edicí se do České republiky povede dostat 9 kusů z 333 v případě Audi R8 GT RWD, 6 kusů ze 100kusové série Audi TT RS Iconic a 7 kusů z 550 kusů výročního Audi RS Q3 10 years. Bohužel v České republice oficiálně nebude ani jeden kus z 300kusové série Audi RS 3 Performance. Aktuálně se v ČR nedá objednat ani „obyčejné“ Audi RS 3.

Přečtěte si také:  Modely Audi RS čtyřválce nedostanou, plug-in hybridní ale budou

V roce 2023 se také můžeme těšit i na některé nové modely, i to je důvod, proč Audi na svém webu vypnulo konfigurátory pro některé své dosavadní modely (SQ7, SQ8). Oficiálně ovšem tyto modely české zastoupení Audi nepotvrdilo. Naopak potvrdilo, že se v příštím roce na trh chystají novinky v podobě Q8 e-tron a menšího Q6 e-tron, které bude stát na platformě PPE a půjde o sourozence Porsche Macan.

Štítky: , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *