Je celkem humorné sledovat to, jak automobilky postupně poodhalují své novinky. Některé ukáží pár týdnů před premiérou jen trošku, jiné několik týdnů před premiérou ukazují postupně prakticky celé auto. Dělá to i domácí škodovka s novou verzí modelu Octavia a dělá to také Aston Martin. Ten o svém historicky prvním SUV, modelu DBX, mluví už hodně dlouho. A také jej postupně ukazuje. Tedy, abychom byli přesní, Aston Martin už svou novinku ukázal. A to hned několikrát. Jen ji vždy nechal zabalenou v maskovací fólii, nutno říct, že designově celkem povedené.

Pod tento článek vám dáme odkazy s přehledem toho, co o DBX už víme. Sami si můžete potvrdit, že málo toho opravdu není. A přidáme další informace. Automobilka totiž odhalila to, jak bude vypadat jeho interiér.

Zbraně, psi, sněhové řetězy nebo látkové potahy. Aston Martin DBX bude vybaven do každé situace

Na pohled vůbec nevypadá špatně, čalouněn je samozřejmě kůží a první fotce v hnědém provedení. Aston Martin tvrdí, že jen na zlepšení pozice řidiče strávil šest měsíců. Výsledkem je prý skvělý rozhled z auta i na všechny důležité ovladače.

Protože Aston Martin ví, že SUV jsou oblíbená hlavně u žen, požádal při dotváření interiéru o pomoc a rady řadu žen. Výsledkem by měla být sportovní elegance a ideální rozložení všech ovladačů.

Aston Martin dlouho pracoval i na zadních sedadlech, kde podle něj nejčastěji budou jezdit děti. Aby tento prostor byl právě pro ně ideálně uzpůsoben, pozval si výrobce k testování právě ty nejmenší a přiznal, že bral v potaz velkou spoustu jejich přání.

A cena? Podle magazínu motor1.com bude v Americe začínat na částce 189 900 dolarů, tedy v přepočtu 4,3 milionu korun. A to rozhodně není málo, ale pokud DBX bude tak dobré, jak o něm Aston Martin už teď rád říká, nemusely by to být špatně utracené peníze.

Aston Martin potvrdil startovací motorizaci pro jejich první SUV. Na V12 zapomeňte

První SUV Aston Martin je za dveřmi. Zní skvěle!

Co stojí za úspěchem SUV? Průzkum říká, že ženy