1-Alpine F1 Team - Lancement de la saison 2021

Alpine F1 Team představil svůj monopost i plány pro závody F1 v roce 2021

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Renault - 4. 3. 2021


Alpine F1 Team oficiálně započal novou éru virtuálním zahájením první sezony svých dějin na Mistrovství světa FIA Formule 1.

Letošní monopost, nazvaný A521, se pyšní perfektním úborem provedeným v barvách modrá, bílá a červená, které jsou synonymem dědictví závodní Alpine. Vůz bude vybaven hnacím agregátem Renault E-Tech 20B V6 1,6 l, projektovaným a vyvinutým ve Viry-Châtillon, kde francouzský výrobce motorů působí ve F1 nepřetržitě již pětačtyřicet let.

Přečtěte si také:  BMW M4 CSL má českou cenu. Je to nejrychlejší BMW na Nürburgringu. Předvede to ve videu

A521 vychází z R.S.20, který soutěžil v sezoně 2020. V důsledku loňských změněných předpisů v průběhu pandemie byly hlavní strukturální díly A521 převzaty z loňska. Každý díl, který z tohoto rámce vybočoval, však byl vylepšen, zejména vzadu, což si vyžádala nová pravidla FIA v oblasti aerodynamiky.

5-Alpine-F1-Team-Lancement-de-la-saison-2021

Luca De Meo, generální ředitel skupiny Renault: „Spatřit mocné a vzrušující jméno Alpine na voze Formule 1 je skutečnou radostí. Nové barvy, nové osobnosti, ambiciózní projekty: je to nový start založený na čtyřicetileté historii. Spojíme hodnoty autenticity, elegance a kuráže Alpine s našimi znalostmi a zkušenostmi v inženýrství a stavbě podvozku. Je úchvatné být konstruktérem ve Formuli 1. Budeme soutěžit s největšími jmény těchto spektakulárních závodů, pořádaných a sledovaných náruživými nadšenci. Nemohu se dočkat, až sezona začne.”

Luca-De-Meo
Luca De Meo

První monopost Alpine F1 Team bude svěřen Estebanu Oconovi a Fernandu Alonsovi. Fernando se vrací k Formuli 1 po dvouleté pauze a zamířil do stáje, v níž získal své dva tituly mistra světa v r. 2005 a 2006.

Přečtěte si také:  Na legendární a oježděné ulice Monaka nasadí Pirelli trojici nejměkčích směsí pneumatik

Esteban zahajuje svůj druhý rok v týmu a bude chtít zhodnotit svou úspěšnou sezonu 2020, kdy se poprvé ocitl na stupních vítězů Formule 1 při závodech Grand Prix Sakhir 2020. Tento čtyřiadvacetiletý Francouz zahajuje své čtvrté kompletní tažení v této disciplíně od svých začátků v srpnu 2016.

4-Alpine-F1-Team-Lancement-de-la-saison-2021

Tým nyní řídí nová trojice ředitelů, kterou tvoří generální ředitel Alpine Laurent Rossi, výkonný ředitel Marcin Budkowski a Racing Director Davide Brivio. Na svých místech zůstávají Pat Fry a Rémi Taffin jako technický ředitel podvozků a technický ředitel motorů.

Člen Alpine Academy Guanyu Zhou zůstává zkušebním pilotem týmu a současně závodí v mistrovství FIA Formule 2 s UNI-Virtuosi.

První vůz F1 od Alpine F1 Team vyjede poprvé zítra s Estebanem Oconem při prvním propagačním natáčení v Silverstone, dva týdny před oficiálními předsezonními zkouškami na mezinárodním okruhu v Bahrajnu.

Tým Formule 1 Alfa Romeo Racing ORLEN představuje nový monopost C41 a jezdce pro sezonu 2021

Laurent Rossi: „Jsme hrdí, že dnes můžeme představit úplně první vůz Formule 1 Alpine F1 Team pro sezonu 2021. Jde o významnou etapu, kterou představuje značka na špici inovací skupiny Renault. Alpine nachází přirozeně své místo v rámci požadavků, prestiže a výkonnosti F1 a my netrpělivě vyhlížíme začátky A521 s našimi piloty – dvojnásobným mistrem světa Formule 1 Fernandem Alonzem a Estebanem Oconem. Náš letošní cíl je jasný: pokračovat ve vzestupu zahájeném loni a bojovat o místa na stupních vítězů. Naší dlouhodobou vizí je umístění Alpine na nejvyšším stupni vítězů F1. Soutěž je součástí naší DNA a nastala vhodná chvíle, aby se barvy Alpine ocitly na vrcholu automobilového sportu, jímž je Formule 1.”

Esteban Ocon: „Nemohu se dočkat, až zahájím sezonu s vozem A521 v Bahrajnu. Zima byla dlouhá a současně činorodá s mnoha přípravami. Celý tým i já jsme na nadcházející rok připraveni. Zbožňuji nové barvy Alpine a jsem velmi hrdý, že jakožto Francouz mohu vztyčit na voze francouzskou vlajku. Cítím se připraven lépe než loni a myslím, že je to zcela přirozené, neboť zahajuji tuto sezonu po celém zakončeném tažení v r. 2020. Hodlám odstartovat na stejné úrovni jako na konci minulého roku a nevidím žádný důvod, který by mi v tom bránil. Fantastická bude práce s Fernandem, pilotem, jehož obdivuji a jehož osobnost mě již dlouho inspiruje. Těším se na spolupráci s ním a budu ho podporovat, aby tým dosáhl svých cílů.”

Esteban Ocon
Esteban Ocon

Fernando Alonso: „Jsem velmi šťastný, že se vracím do Formule 1 a že budu spoluvytvářet příští kapitolu Alpine F1 team v této disciplíně. Na svém návratu jsem tvrdě pracoval a cílem je útočit od samého počátku. Usednout poprvé za volant bude povzbuzujícím okamžikem a já doufám, že obě naše místa si budou moci tento okamžik vychutnat. Máme skvělý tým a spolu s Estebanem musíme navázat na loňské úsilí a dosáhnout výsledků. Víme, že sezona bude zjevně velice konkurenční, ale jsme připraveni výzvu přijmout. Vůz vypadá skvěle a já mám krásné vzpomínky na své dny strávené ve Formuli 1 v modré barvě.”

Fernando-Alonso
Fernando Alonso
Přečtěte si také:  Alpine oslavil své 100leté výročí ve velkém stylu. Na sraz do Dieppe přijelo skoro 1000 aut

Guanyu Zhou: „Jsem nadšen, že jsem znovu zkušebním pilotem týmu v době, kdy zahajuji svůj třetí rok v Alpine Academy. Je to moje druhá sezona v této roli poté, co jsem byl vývojovým pilotem stáje v r. 2019. Naskýtá se mi tak příležitost podílet se na pokrocích týmu a jedná se o velice cennou zkušenost na dráze, jíž se blížím k F1. Tento post mi umožní pomáhat týmu všude, kde to bude možné, ať na okruzích nebo na trenažéru v Enstone. Tým ve mně vložil důvěru a já mu hodlám poděkovat tím, že se budu po celý rok podílet na vývoji vozu.”

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek