Alfa Romeo Giulia GTAm na neoficiálním videu a i při akceleraci. Její Akrapoviče znějí báječně

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: youtube.com - 21. 9. 2020


Alfa Romeo Giulia GTAm je opravdu ostrý sedan, který vznikl jen v 500kusové sérii. Zatím jsme auto viděli jen na oficiálních fotkách, ale teď se můžeme podívat i na neoficiální video a poslechnout si zvuk. A je to vážně paráda.

Alfa Romeo Giulia rozprodila krev v žilách nejednoho automobilového fanouška. Když se pak přidala 510koňová verze Alfa Romeo Giulia QV, byla to téměř nirvána. Ovšem o pár let později automobilka představila ještě ostřejší verze, které pojmenovala Alfa Romeo Giulia GTA a Alfa Romeo Giulia GTAm.

Přečtěte si také:  Test Alfa Romeo Giulia QV (2019)

Jde o modely, které využívají základ modelu QV, ale přidávají k tomu mnohem víc koření, v případě GTAm jde o opravdu prvotřídní koktejl chutí. Obě auta mají ostřejší vnější design, spoustu ostřejších linek i výdechů, ale také výkonnější motor. Pod kapotou mají sice výchozí 2,9litrový šestiválec, ale s výkonem o 30 koní vyšším. Řidič tedy svou pravou nohou ovládá stádo 540 koňských sil.

Verze GTAm má navíc opravdu výrazné karbonové křídlo na víku zavazadelníku a naopak nemá zadní sedadla, místo nich je tu ochranný polorám a uchycení bezpečnostních pásů pro pasažéry na předních skořepinových sedadlech. Uvnitř je také mnohem více karbonu, designově se ale od sériových modelů příliš neliší.

Přečtěte si také:  Nová Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio se představují. To dobré zůstává

Auto, které si můžeme prohlédnout ve videu, ještě není zákaznické auto. Podle popisku pod videem jde o auto s výrobním číslem 000, tedy přímo ze stáje italské automobilky. Natočeno bylo na srazu exkluzivních a supersportovních automobilu ve švýcarském městě Gstaad. Na dráze se objevuje vedle takových aut, jako je Ferrari Enzo, Koenigsegg Agera R, Pagani Huayra Roadster a podobně.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *