Je to už 27 let, kdy Horacio Pagani založil tehdy malou automobilku Automobili Pagani. Jen těžko by někdo tehdy řekl, že v tom roce 1992 tak vznikla přímá konkurence pro Ferrari nebo Lamborghini, která jim za nějaký čas bude brát zákazníky. Ale stalo se a dnes se Pagani daří více než jindy.

Poslední model, který značka představila, se jmenuje Huayra Roadster BC a Pagani k němu vypustilo do světa fantastickou reklamu. Ačkoliv je Huayra Roadster BC pekelně ostrým autem, které umí trhat asfalt na kusy (ostatně to si řekneme za chvilku), reklama je klidná, milá a nesmírně příjemná. Ovšem, vydána je až poté, co automobilka všechny vyrobené kusy prodala, takže jde spíše o ukázku filozofie značky než o reklamu na produkt, která by měla podpořit jeho prodeje. Spot je to vážně skvělý!

Jak se vyrábějí a renovují supersporty Pagani? Video nám to ukáže

A teď se pojďme podívat na tuhle exotickou krásku trochu podrobněji. Pagani vyrobí pouhých 40 kusů Huayry Roadster BC, více jich nikdy nebude. A jak už jsme naznačili, všechny kusy, i ty nevyrobené, již mají své majitele. Všechny kusy byly prodány ještě v době, kdy nikdo ani netušil, jak bude auto vypadat a jaké bude mít technické či jízdní vlastnosti. To už ale dnes víme.

O pohon se stará motor V12 o objemu 6 litrů, který pro Pagani vyrobil a naladil Mercedes-AMG. Jeho výkon je 791 koní při 5900 otáčkách za minutu a točivý moment 1050 Nm. Huayra Roadster BC má poháněna výhradně zadní nápravu s elektromechanickým diferenciálem a to pomocí sedmistupňové automatické převodovky.