ABT veze do Ženevy dvě horké novinky. Audi RS4+ a Cupru Atecu

Autor: Anina Russová - 4. 3. 2019


Jen málo úpravců se může pochlubit tím, že je jejich jméno tak vážené, že si mohou dovolit vystavovat i na tak prestižním autosalonu, jakým je ten v Ženevě. Mluvíme o společnost ABT Sportsline a i letos bude na jejich stánku rozhodně co obdivovat.

Profesionální tuning ušel za poslední dobu velký kus cesty a vážně ho začínají brát i některé automobilky, které s těmi opravdu profi tunery neváhají spolupracovat. Mezi velké profíky se řadí i ABT, který do Ženevy veze mimo jiné tyto dva hodně zajímavé kousky. Prvním z nich je Audi RS4+, tedy ještě ostřejší ingolstadtská bestie. Všichni asi víte, že jakmile ABT k Audi do jména přidá +, dějí se velké věci. Hlavně tedy co se výkonu týče.

V tomto případě si pohráli s nalazením motoru a přidali také nové výfukové potrubí, díky čemuž Audi řidiči neposkytne standardních 450 koní, ale zajímavějších 510 koní a zvuk. Ale když si připlatíte, ABT prý umí výkon zvýšit až na 530 koní.

Úpravce má navíc v plánu takto upravit maximálně padesátku aut, takže případní zákazníci si musí pospíšit. A mimochodem, v té jedovatě zelené to auto vypadá opravdu fantasticky.

Velmi nás zaujalo i jejich podání modelu Cupra Ateca. Ten standardně nabízí výkon 300 koní na všech čtyřech kolech, což hodně lidem nepřijde dostatečné. A právě pro ty je tu úprava ABTu. Ten si pohrál s nastavením řídící jednotky a z auta dostal zajímavějších 350 koní a točivý moment vzrostl na 440 Nm. Přidal k tomu nová 20palcová kola ABT Sport GR, která jsou také vpravdě parádní.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru