Německého úpravce ABT Sportsline asi budete znát především jako úpravce modelů koncernu Volkswagen. Možná ale nevíte, že je to také závodní tým, a jak firma, tak právě ten tým je veden jedinou rodinou. Syn majitele a ředitele týmu Abt Sportsline Hanse-Jürgena Abta je velmi schopným závodním jezdcem. Jeho tatínek se jako zakladatel celého kolosu společně se svými kolegy rozhodl, že mu udělá radost. A pořádnou. Daniel Abt dostal zcela přepracované Audi A1 s výkonem 294 kW/400 koní!

Pod kapotou je nový dvoulitrový motor 2.0 TSI, který dostal výrazně jiné vnitřnosti. Jde ale o úplně jiný motor, než který Audi pro A1 nabízí jako 40 TFSI. Motor o sobě dá do světa také velmi jadrně vědět, vždyť oddechuje do obrovských 114mm nerezových koncovek výfuku!

Škoda Kodiaq RS dostala decentní tuningu od ABT zaměřený hlavně na výkon

Tohle brutální Audi A1 dostalo také hodně výrazný bodykit, který je inspirován vozy DTM. Na první pohled zaujme velké přítlačné křídlo, ale i hodně rozšířené blatníky, ostře tvarované nárazníky a samozřejmě také nová kola. Průměr mají 19 palců, jsou lakovány do lesklého černého laku a jde o disky ABT ER-F. Kola však uvnitř mají něco jako prstenec, který je zlatý, a celek našel inspiraci u Formule E, kterou tým ABT také vlastní, a v níž Daniel závodí. Auto ale dostalo také závodní pružiny od H&R a velkou změnou prošel také interiér, kterému vévodí čalounění Alcantarou.

A ještě jednu zajímavost pro vás máme. Ten tak výrazný polep má na svědomí stejný grafik, který navrhl polep i na Audi RS6 Avant Jona Olssona!