Upravená Audi RS6 Jona Olssona byla po krádeži nalezena zcela shořelá

Autor: Pavel Srp - 15. 10. 2015


Vzpomínáte si, jak si švédský lyžař Jon Olsson stavěl svoji brutální supersilnou Audi RS6? Byla to tisíci koňová bestie, kterou jen tak něco nepředjede. Vypadal skvěle, byla rozšířená, snížená a s válečnými polepy. Ale už není.

Teda Jonu Olssonovi nepatří už nějakou dobu, prodal ho obchodníkovi s auty Auto Leitner v nizozemském Amsterdamu krátce po skončení letošní rallye Gumball3000. V Amsterodamu ale auto dnes v noci ukradla dvojice ozbrojených mužů při loupeži a našlo se až ráno ohořelé na troud. S informacemi přišel server autoblog.nl.

Loupež vozu se měla stát po focení fotografií nebo natáčení propagačního filmu (auto se mělo objevit v počítačové hře) v tunelu Piet Hein v Amsterdamu, když se řidič Audi rozhodl dojet doplnit prázdnou nádrž. Na čerpací stanici se objevil tři až čtyři roky starý Volkswagen Transporter se dvěma ozbrojenými muži, kteří z auta vyskákali a pod pohrůžkou použití střelných zbraní donutili řidiče z auta vystoupit. Lupiči do Audi nasedli a odjeli s ní pryč. Někde mezi tím shořel také jejich Volkswagen Transporter, ale policie zatím nemá informace jak k tomu došlo a hledá svědky. Jaké nemilé překvapení ale bylo, když byla dnes ráno nalezena také ohořelá Olssonova Audi RS6.

Šlo o skvělý stroj, s jehož vývojem a laděním pomáhal také bývalý šéf inženýr z automobilky Koeniggsegg, Leif Tufvesson. Tohle auto bylo po dostavbě překřtěno na Audi RS6 DTM RR a už při stavbě bylo jasné, že Jon s týmem úpravců rozhodně netroškaří. Výsledkem je úprava s názvem STM Stage 3+ kit, která obsahuje mimo jiné 18-karátová pozlacená turbodmychadla TTE9XX od The Turbo Engineers či výkonnější benzínové pumpy. Připočtěte k tomu výfukové potrubí Milltek a další úpravy a dostanete se k výsledným přibližně 1000 koním.

audi-rs6-dtm-jon-olsson-pozar

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek