ABT stvořil monstrum v rodinném kabátě. Jmenuje se RS6+ Nogaro Edition

Autor: Anina Russová - 30. 11. 2018


Také máte takovou slabost pro rodinné kombíky, které hrdě ukáží zadní světla i zavedeným supersportům? Ten pocit, kdy víte, že máte pod kapotou malé peklo, které jen čeká na povzbuzení plynovým pedálem, je skvělý. A to vlastně ani nemusíte jet nějak rychle. Stačí jen vědět, že můžete. 😊

Přesně tak by se dalo definovat tohle „peklo na kolech“, které má na svědomí ABT Sportsline. To vychází ze standardní, ale také končící Audi RS 6 Avant. To je pro většinu smrtelníků dost ostré už v základu. Vždyť ji v továrně vybavili zážehovým osmiválcem s objemem čtyř litrů, který je opatřen dvěma turbodmychadly. Výsledný, ovšem stále sériový výkon je 605 koní a točivý moment 750 Nm.

Co ale jednomu stačí, druhému přijde málo. A tím druhým je v tomto případě právě tuningová firma ABT Sportsline. Ta po zásahu chiptuningu, montáži nových dílů do motoru i montáži nového výfukového potrubí dostala z motoru dosti děsivých 735 koní a točivý moment vzrostl na 920 Nm. Ve výsledku zvládne auto sprint z 0 na 100 km/h za asi tři sekundy a maximální rychlost se díky zásahu elektroniky zastaví na 320 km/h.

K tomu všemu úpravce přidal ostře řezané díly karoserie vyrobené většinou z uhlíkových vláken, které jsou v tomto případě lakovány krásnou modrou barvu Nogaro Blue. K tomu skvěle ladí i 22palcová osmipaprsková kovaná kola v černém provedení.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek