16letý řidič ve velkém pickupu srazil šest cyklistů. Předtím je chtěl zahalit dýmem z výfuku

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: KPRC2/Twitter - 1. 10. 2021


Nikdy nás nepřestane udivovat, čeho všeho jsou někteří řidiči schopni. Jedním z případů, nad kterým jen nevěřícně kroutíme hlavou, je dopravní nehoda, která se stala v sobotu 25. září dopoledne v okrese Waller v Texasu. Na jedné z tamních silnic trénovala skupina cyklistů na závod Ironman, když je dojel 16letý řidič v pick-upu Ford. Nejprve je chtěl trošku potrápit černým dýmem z výfuku, nakonec se mu to ale děsivě vymklo kontrole.

Jeden ze skupiny cyklistů vše popsal tak, že se řidič s pick-upem neustále držel kolem nich, šlapal na plyn a brzdil tak, aby se hodně kouřilo z výfuku a cyklisté se tak nadýchali sazí. Už to samo o sobě je nesmírně hloupé, tak nějak odpovídající věku řidiče. Byl to ale jen začátek. Jeden z cyklistů se naštval a ve chvíli, kdy chlapec chtěl s autem odjet, pustil se za ním, aby si prý vyfotil registrační značku. Jenomže to už nestihl.

Mladý řidič nejspíš nad velkým autem ztratil kontrolu a narazil do skupiny šesti cyklistů. Prakticky je rozrazil jako koule kuželky. Výsledkem jsou více či méně závažná zranění, naštěstí ale nikdo nezemřel. Někteří měli jen odřeniny, jiné čekala operace.

Tamní reportérka následně zjistila, že mladý řidič nebyl policisty na místě zatčen, ale je vyšetřován. Na svém twitteru pak zveřejnila záběry toho, jak se mladík snaží cyklisty zahalit do výfukových spalin.

Štítky: , , , ,

27 názorů na “16letý řidič ve velkém pickupu srazil šest cyklistů. Předtím je chtěl zahalit dýmem z výfuku”

 1. V neděli sem jel autem po silnici kde jeli dva cyklisté vedle sebe. Ten levý byl až na úrovni mého levého světla. Dal sem jim tak 5 vteřin a pak zatroubil. Ten dement se mohl po**at že sem na něj vůbec zatroubil a máchal levou rukou a něco mrmlal. Když sem stáhl pravé okýnko a zdupal ho, že co jezdí vedle sebe tak pořád něco mlel. Kvůli těmto nemá nikdo cyklisty na silnici moc lidí rádo a ani já ne.

  1. Česká pravidla jsou sice v tomhle ohledu dána, ale v některých zemích je souběžná jízda cyklistů povolena, protože je v mnoha případech pro obě strany bezpečnější rychle předjet skupinu vedle sebe jedoucích cyklistů, než pomalu skupinu cyklistů jedoucích za sebou.

 2. jednoduchost spociva v tom kdo se pohybuje na silnici a uziva silnici/vozovku k pohybu.
  Ridic jakehokoliv prostredku i cyklista.
  Ridic motoroveho vozidla musi slozit autoskolu, znat pravidla silnicniho provozu, znacky a dela z toho zkousku potom dostane ridicsky prukaz aby mohl ridit na silnici,.
  Ridic kola, kolobezky, elektrokola nemusi skladat zadnou zkousku, nemusi se nic ucit, nikdo nekontroluje jestli zna predpisy, nema zadny prukaz ze neco umi a slozil zkousku v nejake skole, presto muze sednout na cokoliv bez spalovaciho motoru, jet treba na 3kolce po silnici.
  Jaky je v tom rozdil? Je to jenom o svedomi kazdeho, nikdo to neresi….
  kdyz pominu toho debilka z clanku ktery srazil cyklisty, ten clovek je uplne mimo a nepatri mu volnost pohybu kdekoliv.

 3. Cyklisté nepatří na silnici? Tak hloupý názor jsem teda dlouho nečetl. V garáži mám auto i kolo.

 4. K trestu za zranění cyklistů bych přidal zabavení auta a zákaz řízení motorového vozidla na 5 let. Ať si sám jezdí na kole a zjistí jaké to je, když ho někdo ohrožuje autem.

  1. Jen jeden cyklista mu chyběl do moderní pohádky „Sedm jednou ranou.“ Snad alespoň těm šesti cyklistům dojde, že nemají na silnici co dělat. Alespoň né v současnosti, až budou auta zakázaná, můžou si jezdit v pelotonech do úplného ušlapání se k smrti. ;o)

   1. Dělat někomu naschvály na silnici je projev naprostého imbecila, a je jedno jestli je to cyklista nebo řidič auta. V tomto případě byl imbecilem řidič toho pickupu, je to prostě nevyježděný hovado, kterýmu auto do rukou nepatří. Chtěl bych vidět tebe jak by si se tvářil, kdyby si někoho srazil autem a třeba někomu zabil tátu mámu, nebo dítě….posral by ses strachy a jako správný klávesnicový bojovník bys od nehody ujel viď? Silnice jsou prostě pro všechny, souhlasím, že by i cyklisté měli mít nějaké zkoušky z pohybem po silnicích od určitého věku, ale tohle je opravdu stupidní názor….

   1. Chtěl bych vidět tebe jak by si se tvářil, kdyby si někoho srazil autem a třeba někomu zabil tátu mámu, nebo dítě….posral by ses strachy a jako správný klávesnicový bojovník bys od nehody ujel viď?

 5. Mladý řidič nemá asi dost zkušeností a možná se jim chtěl jen „odvděčit“ za dlouhou pomalou jízdu za nimi, bez možnosti předjetí. To ho sice neomlouvá, ale něco to vypovídá o tom, jak jsou nejen u nás, oblíbení cyklisté i jinde ve světě. Nejhorší na tom je, že cyklisti jsou převážně i řidiči, ale jak sednou na kolo, tak na vše zapomenou a cítí se být „nedotknutelní“ s právem absolutní přednosti. Samozřejmě, že ne všichni, ti normální umožní předjetí a dodržují silniční předpisy.

  1. Petr 2. 10. 2021 at 17:40
   co to meleš idiote tobě by měli sebrat řidičák dříve než někoho zabiješ. Zdá se že tato nenažraná doba plodí stále více psychopatů.

  2. No, ze záznamu je patrné, že nejde o frekventovanou silnici na níž by se řidič auta musel za cyklisty ploužit několik desítek metrů…
   Tím odpadá motiv pomsty za zdržování.
   Nějaká další oduševnělá teorie na obhajobu hlupáků za volantem aut?

 6. Tak to vypadá, když začátečník (a ještě ke všemu nejspíš nějakej narcis) dostane hned do ruky silný auto. Ještěže začátečník s piloťákem si nemůže hned sednout třeba do Airbusu.

  1. A) Asi nefandil otlačeným šourkům.
   B) O těch pilotech, to se kojíte nadějí, nebo o tom něco víte?

   1. Pilot začátečník má PPL (Private Pilot Licence), na Airbus potřebuje ATPL (Airline Transport Pilot Licence), a to se získává po CPL (Commercial Pilot Licence). Takže to naštěstí není jako když si nějakej nevyzrálej zajíček udělá řidičák a má hned možnost sednout do něčeho takovýho jako tenhle offroad. Začátečníci by se měli zajíždět na něčem menším a slabším (s rychlostí omezenou tak na 100) a teprve, když za určitou dobu neudělaj prů…., by měli mít možnost řídit něco silnějšího.

    1. S tím omezením nevím. Začátečník se nejspíše bude zajíždět na rodinném autě a pochybuji, že by si lidé taková auta běžně kupovali.

   2. Jaroslave evidentně patříte k zapruzenejm šourkům z neutálého dřepění v autě a na gauči.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru