10 nejrychlejších kombíků, které si můžete koupit

Autor: Pavel Srp -   6. 9. 2017


Takový výkon, který měly před pár lety supersporty, můžete dnes mít v relativně běžném rodinném kombi. Pojďme se podívat na 10 těch nejrychlejších kombíků, které si můžete koupit.

Volvo V60 Polestar

Volvo dříve neplatilo za automobilku, která má v nabídce tak rychlá a výkonná auta (i když samozřejmě existovaly výjimky), ale doba se změnila. Taková auta začalo Volvo dělat po koupi svého dvorního úpravce, společnost Polestar. Těmi vůbec prvními modely, které z následné kooperace vzešly, jsou sedan S60 a kombi V60.

Oba modely se liší pouze tvarem karoserie. Pohání je dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem 270 kW/367 koní a maximálním točivým momentem 470 Nm. Díky tomu dokáže kombi V60 zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4,8 sekundy a pokračuje až k elektronicky omezené maximální rychlosti 250 km/h.

Úpravami prošla kromě motoru i další technika. Novinkou jsou například nastavitelné tlumiče Polestar Öhlins a tužší jsou pružiny, jiné jsou také vzpěry vyztužené uhlíkovými vlákny, tužší přední a zadní zavěšení a pouzdra stabilizátorů a nebo nové, zakázkové 20″ disky obuté do pneumatik Michelin Pilot Super Sport 245/35 ZR20 (95Y) XL.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *