10 exkluzivních aut, kterými jsme jezdili v roce 2016

Autor: Pavel Srp - 24. 12. 2016


Blíží se konec roku, tak jsme se rozhodli začít bilancovat. Prvním článkem, kterým dosavadní velmi úspěšný rok shrneme, bude výběr deseti exkluzivních aut, kterými jsme se letos svezli.

Jde o poměrně jednoduchý žebříček, opakují se v něm zejména prémiové značky německé trojky, ale nechybí ani britský aristokrat nebo americká moderna.

1. Audi TT RS + Audi R8 V10 plus

S oběma auty jsme se svezli v rámci akce Audi Sport Driving Experience v Hradci Králové. Kromě toho, že obě Audi opravdu skvěle zní, tak také dobře jezdí.

audi-sport-driving-experience-audi-tt-rs-a-audi-r8-v10-plus-p3

2. Audi SQ7 TDI

Chybět rozhodně nesmí obrovské SUV ve své vrcholné variantě Audi SQ7 TDI, které má neskutečnou porci výkonu i točivého momentu a umí s nimi skvěle pracovat. I když víte, že sedíte ve velkém a těžkém autě, jeho chování tomu často neodpovídá. Umí být nesmyslně rychlé, ale přesto stále pohodlné a také úsporné.

3. BMW i8

Plug-in hybridní BMW i8, které jako by přijelo z budoucnosti. Za volantem tohoto auta působíte rozruch kdekoliv se objevíte. Jste středem pozornosti. Není to supersport, ačkoliv se tak vlastně tváří, ale velmi pohodlné a rychlé GT. Jen se musíte naučit, jak se do něj a z něj vystupuje, abyste nebyli přítomnému publiku pro smích… :D

4. BMW M2 Coupé

Za volantem BMW M2 jsme strávili jen chvíli, vyrazili jsme za ním do Maďarska na Hungaroring. Jde o menší a hodnější BMW než je aktuální M3, která vyrostla, posílila a teď vyžaduje pevné a rychlé ruce. S výkonem 370 koní jde ale o velmi rychlé BMW, které navíc skvěle vypadá.

5. BMW 750Li xDrive

Boj těch nejlepších limuzín mezi sebou vedly Audi A8, BMW řady 7 a Mercedes-Benz třídy S. Po příchodu aktuální generace eskového mercedesu byl boj hodně nevyrovnaný, ale s příchodem nové generace BMW řady 7 se opět misky vah vyrovnaly. Sedmičkové BMW přijelo s mnoha revolučními novinkami, ale i se skvělým jízdním komfortem. Příští rok ale bude na tahu opět Mercedes-Benz, který představí modernizované eSko, novou A8 by ale mělo představit i Audi.

6. BMW X4 M40i xDrive

Tohle auto bylo velkým překvapením. BWM X4 je taková zmenšená X6 a na silnici je od sebe rozeznáte jen velmi stěží. O to více nás překvapila verze BMW X4 M40i xDrive. Ta nejen, že má velmi zvučný projev, za který vás sousedi nebudou mít rádi – ano, mluvím z vlastní zkušenosti – ale také skvěle jezdí. Působí jako auto minimálně o polovinu menší a lehčí auto.

7. Jaguar XF S AWD

Oproti tomu zvukový projev Jaguaru XF S AWD byl zklamáním, ačkoliv má pod kapotou šestiválec a ze zadního nárazníku vykukují dvě podobné koncovky výfuku, zvukově byl nenápadný – až na návykově kvílící kompresor… :) Vyvážil to ale tím, jak vypadá zvenku i zevnitř, ale také tím, jak jezdí.

8. Mercedes-Benz SL 400

Hned začátkem prázdnin jsme usedli do dvojice mercedesů bez střechy, tím první bylo menší a levnější SL se základním benzínovým motorem 400. Slovo základní ale v tomto případě neznamená, že by šlo o motor nedostatečný. Naopak! Pokud by všechna auta měla podobný základní motor, bude na světě krásně.

test-mercedes-benz-sl400-p1

9. Mercedes-Benz S 500 kabriolet

Z SL jsme ale přesedli do vrcholu nabídky, jednoho z nejluxusnějších kabrioletů na světe. Na celý týden přistál do redakční garáže Mercedes-Benz S 500 kabriolet. Už jen ten pohled na více než pětimetrovou karoserii vyvolával respekt a vzbuzoval emoce. Otevření velkých dveří a usednutí do skvěle zpracovaného interiéru punc výjimečnosti dotvořilo. No, a pak ta jízda. Létající koberec má velkou konkurenci…

10. Tesla Model S P90D

Tesla je pojem, elektromobil, který ohromí nejen svým dojezdem, ale také svým výkonem a jízdní dynamikou. Svézt by se tak s tímhle autem měl každý, aby zjistil, jestli je to vše, co se o něm povídá, pravda. A my jsme to udělali, rovnou (v té době s nejslinější) verzí Tesla Model S P90D. Zjistili jsme, že tohle auto jede fakt neskutečně, má i docela příjemný podvozek, ale něco tomu chybí. Zvuk pořádného motoru! Někdo s námi ale samozřejmě nemusí souhlasit…

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru