Richard Hammond vážně havaroval během závodu při natáčení The Grand Tour + video

Autor: Pavel Srp - 10. 6. 2017

Natáčení druh série The Grand Tour, kde hrají hlavní roli Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May, je v plném proudu. Na televizní obrazovky á přijít už na podzim, ale nyní se natáčení zkomplikovalo. Richard Hammond totiž při tréninkové jízdě při závodech do vrchu ve Švýcarsku vážně havaroval a utrpěl zranění.

Richard Hammond se účastnil podniku Bergrennen Hemberg ve švýcarském St. Gallen a řídil 1000koňový elektrický hypersport Rimac Concept One. V jednom z esíček na trati nad vozem ztratil kontrolu a vyletěl s ním mimo trať, za kterou byl sráz. Vůz se kutálel dolů, kde skončil na střeše a začal hořet. Hammond byl naštěstí při vědomí a z auta zvládl ještě předtím, než ho zachvátily plameny, vylézt. Moderátor byl následně letecky transportován do nemocnice, ale podle dostupných informací neutrpěl žádná vážná zranění. Jak ale můžete vidět, z elektrického supersportu nezbylo prakticky nic. Tento závod měl být jednou z reportáží v nové sérii pořadu.

Rimac Concept One je chorvatský elektricky hypersportovní model, který disponuje výkonem 1 224 koní a točivým momentem 1 600 Nm. I přesto, že váží 1 850 kilogramů, dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 2,5 sekundy, z klidu na 200 km/h mu to trvá pouze 6.0 sekund a z 0 na 300 km/h to zvládně za pouhých 14 sekund! A ve zrychlování pak ude pokračovat až k 354 km/h. Díky kapacitě baterií 90 kWh udává výrobce dojezd až 350 km.