SEAT se rozhodl osamostatnit své rychlé modely, tradičně označované jako Cupra. Založil tak novou značku, pod kterou je bude prodávat. Prvním modelem, který pod touto novou značkou vznikl, byla Ateca, ale už se chystá další.

Původní spekulace tvrdily, že nový Cupra model se ukáže na autosalonu v Ženevě. Ale z dobře informovaného zdroje víme, že novinka spatří alespoň jako skica světlo světa už před vypuknutím březnového autosalonu. Víme také, že půjde opravdu o automobil s karoserií tzv. SUV-kupé, tedy po vzoru BMW X4. Jeho možná podoba už nějaký pátek koluje na internetu. Internetová šeptanda mluví o tom, že by jeho jméno mělo být Terramar. Ovšem to náš zdroj nepotvrdil.

Spekulace se zatím vedou také použité technice. Některá zahraniční média tvrdí, že by tento nový model měl pohánět přeplňovaný čtyřválec, jehož výkon bude minimálně 300 koní. Ostatně, pokud by šel s výkonem níž, zůstal by zastíněn Cuprou Ateca, která právě 300 koní má. Počítá se prý také s pohonem všech kol a dvouspojkovou převodovkou DSG. Zajímavé by ale bylo, kdyby Cupra (potažmo SEAT) vsadila na zajímavější, a hlavně výkonnější motorizace. Vždyť právě Cupra Ateca už ukázala, jak funguje 300 koní v SUV. Myslíme si, že to chce něco neokoukaného. Co třeba pětiválec, který nejspíš plánuje Volkswagen do modelu Tiguan R?

Co se interiéru týče, tam můžeme počítat s alcantarou a nejspíš s podobnými doplňky, jaké má právě i Cupra Ateca. Exteriér by pak měl nabídnou ostře řezané tvary a lehce přikrčenou karoserii. Chybět jistě nebudou brzdy Brembo a sportovně znějící výfuk. Ten, pokud bude alespoň podobný tomu, jaký má Cupra Ateca, bude velkým plusem.

A ještě jedna zajímavost. Víte, proč se od začátku spekuluje o jménu Terramar? Protože SEAT pojmenovává své modely podle zajímavých nebo historicky důležitých míst ve Španělsku. Jména Ibiza, Leon nebo místo s názvem Ateca jistě znáte. Ovšem Terramar, respektive Autódromo de Sitges-Terramar má k automobilům, obzvlášť těm výkonným, opravdu blízko. Jde o legendární klopený závodní okruh nacházející se jen kousek od Barcelony. Dny své slávy má sice už za sebou, ale ve své době byl velmi populární. Ovšem bohužel právě to klopení, které dosahuje až 60 stupňů, ho odsoudilo k záhubě. Pro závody byl až příliš nebezpečný.

Přečtěte si také:  Audi představí na autosalonu v Los Angeles modely e-tron Sportback a RS Q8

Ale právě zde byla vybraným novinářům poprvé představena značka Cupra, proto by nějaký model opravdu zasloužil nést jméno tohoto místa. A proč by to tedy nemohlo být nové SUV kupé. Tak uvidíme, s čím se Cupra ukáže.