Volkswagen Tiguan R. Mohl by to být prodejní úspěch. Lidé SUV milují, rychlá auta také. Volkswagen Tiguan je navíc velmi schopné auto i v „běžné“ verzi.

Na okruhu Nurburgring se, zdá se, prohání testovací prototyp Tiguanu nejvýkonnější verze označované jako „R“. Podle zvuku, který je ve videu poměrně dobře slyšet, se navíc zdá, že o pohon se nebude starat dvoulitrový čtyřválec jako u menšího Golfu R, ale pětiválec, který má původ v ostrých Audi. To by tak mohlo znamenat, že místo 310 koní, kteří pohánějí Golf R, by Tiguan R mohl mít plnokrevníků až 400. I kdyby ale Volkswagen na výkonu ubral, stále půjde o skvěle znějící a velmi rychlé SUV.

Jsme docela zvědaví, jestli opravdu Volkswagen Tiguan R dostane pětiválec z Audi. Nakonec to ale celé může být ještě jinak, protože Volkswagen Tiguan i Audi Q3 nové generace budou sdílet stejnou podvozkovou platformu MQB. Může tedy nakonec jít klidně i o testovací mulu nového Audi RS Q3. Ostatně registrační značky, které na sobě tento Tiguan má, jsou z Ingolstadtu, kde Audi sídlí.

Uvidíme, jak to celé dopadne…