Zbytečná nehoda skvělého auta. Takhle se systém Launch Control opravdu používat nemá – video

Autor: Anina Russová - 22. 5. 2018


Tohle je pořád dokola. Stačí jedno výkonné auto, hodně pozornosti okolí, přemíra ega a nakonec zcela nezvládnutá situace. Tak by se ve zkratce dala popsat situace, která je zachycena v přiloženém videu.

Vše se odehrálo velmi rychle. Po automobilovém srazu se majitel rozhodl přihlížejícím fanouškům ukázat, že své auto skvěle ovládá, že má v ruce jeho vysoký výkon a že je prostě „král“. A pomoci si k tomuto pocitu a k oslnění přihlížejících chtěl systémem Launch Control, tedy systémem elektronicky řízeného startu. Ten funguje tak, že pomocí elektroniky pomůže kolům přenést maximální akcelerační výkon na silnici. Ta přitom zabírají na samotné hranici své přilnavosti.

Drtivá většina sportovních aut posledních několika let má v sobě tento systém zabudovaný již od výroby. Stačí si ho trochu osahat a opravdu můžete být na startu nejen rychlejší, ale můžete být i středem té chtěné pozornosti, o kterou asi stál řidič Porsche 911 z tohoto videa. Protože to ale jak s autem, tak s výše popsaným systémem nejspíš moc zkušeností neměl, a navíc se nechal unést, skončil v blízkých svodidlech.

Auta je velká škoda, ale doufáme, že jeho řidiči došlo, že spíše, než dělat „frajeřinky“ je lepší naučit se se svým autem nejdříve pořádně zacházet…

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru