Zájem o elektromobily není moc velký, v důsledku toho bude Volkswagen možná propouštět

Autor: Anina Russová - Zdroj: DPA, ČTK - Foto: Volkswagen - 15. 9. 2023


Jakkoliv prodeje elektromobilů postupně rostou, jde o velmi pomalý růst. A problém je, že výrobci očekávali větší zájem, než jaký ve skutečnosti je. A to má své dopady. Řeší je třeba Volkswagen, který v důsledku slabé poptávky po elektromobilech bude ve své německé továrně ve Cvikově nejspíš propouštět. Informaci o tom přinesly agentury DPA a ČTK.

Dle agentur jsou plány zatím takové, že Volkswagen nebude prodlužovat ty zaměstnanecké smlouvy, které jsou na dobu určitou. To se už koncem října dotkne několika stovek lidí. „Továrna celkově zaměstnává kolem 10 700 lidí. Smlouvu na dobu určitou má přes 2000 lidí, kterým by v dohledné době mohlo v závislosti na vývoji podmínek na trhu hrozit ukončení pracovního poměru,“ píše DPA.

Saský ministr hospodářství Martin Dulig už před časem přiznal, že jde o vážnou situaci a že továrna má velké potíže s odbytem vyrobených vozů. A to přitom Volkswagen před nedávnem právě do modernizace této továrny investoval více než jednu miliardu eur.

Jen v loňském roce tato továrna kousek od českých hranic vyrobila 218 000 aut, ovšem místo letošního plánovaného zvýšení výrobní kapacity bude automobilka omezovat směny a propouštět. Maximální kapacita továrny je přitom 360 000 nových aut ročně, k čemuž také měla směřovat.

A co stojí za nízkou poptávkou po elektromobilech? V prvé řadě jsou stále poměrně drahé a dobíjecí infrastruktura nedostatečná. V Německu pak poptávku sráží také vysoká inflace, ale i konkurence čínských výrobců, kteří si sice nijak výrazně nelámou hlavu s kvalitou, ale zato jsou schopni nabídnout i výrazně nižší ceny.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “Zájem o elektromobily není moc velký, v důsledku toho bude Volkswagen možná propouštět”

  1. Peugeot po dvou letech vrátil do nabídky spalováky Berlinga ,Jeep Avenger je zpět se spalovákem asi to bude tak Bližší košile než kabát.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru