dalnice-d6-krusovice

Zadali jste špatně registrační značku při koupi elektronické dálniční známky. Peníze vám mohou za určitých okolností vrátit

Autor: Tisková zpráva - Zdroj: CENDIS - 31. 3. 2021


Státní fond dopravní infrastruktury připravil spolu s Ministerstvem dopravy a státním podnikem CENDIS postup pro situace, kdy došlo omylem k nákupu elektronické dálniční známky na neexistující RZ. Lidé si tak budou moci požádat o vrácení peněz za tyto úhrady.

„Systém elektronické dálniční známky nemůže dle platné legislativy kontrolovat, zda dané SPZ existují, či nikoliv. Při řešení těchto situací nám pomůže Ministerstvo dopravy, které potřebné informace v případě potřeby ověří a poskytne,“ vysvětluje Lucie Bartáková, ředitelka sekce pro správu finančních zdrojů Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Možnost vrátit peníze se týká jak případů, kdy lidé udělali chybu v zadání RZ nebo SPZ na neexistující značku, tak i těch, kdy špatně zadali zemi registrace vozidla. Pokud došlo k chybě vedoucí k nákupu na jinou, ale existující registrační značku, peníze není možné vrátit.

„Musíme chránit systém před možným zneužíváním. Navíc chybí možnost, jak skutečně prokázat, že k danému nákupu došlo omylem, a ne po dohodě s provozovatelem vozidla,“ doplnila Bartáková.

Zákazníci podají žádost o vrácení úhrady časového poplatku, který doloží prostou kopií svého technického průkazu, ze které bude patrná SPZ vozidla, zároveň přiloží potvrzení o úhradě na neexistující registrační značku. Po obdržení žádosti nechá SFDI na Ministerstvu dopravy ověřit existenci, respektive neexistenci RZ a následně vrátí úhradu časového poplatku na účet, ze kterého byla úhrada provedena.

Nárok na vrácení bude možné uplatnit poté, co budou připraveny právní podklady, proběhne změna obchodních podmínek a upraví se systém. Předpokládáme, že žádosti bude možné podávat od poloviny května. Možnost požádat o vrácení ale bude platit i zpětně, takže ji mohou uplatnit všichni, kteří si takto elektronickou známku na neexistující SPZ koupili od začátku prodeje elektronických dálničních známek loni v prosinci.

Štítky: , , , , ,

2 názory na “Zadali jste špatně registrační značku při koupi elektronické dálniční známky. Peníze vám mohou za určitých okolností vrátit”

 1. Dobrý den,
  při nákupu el. dálniční rakouské známky jsem omylem uvedl špatnou SPZ.
  Doklady o zaplacení mám. Je možné požádat o prominutí pokuty?

  Děkuji Šarše

 2. Dobrý den,
  můžete mě prosím říci , jak to funguje když jsem zadal chybnou registrační pro koupi rakouské dálniční známky ? Mam šanci promunití pokuty ?

  děkuji s pozdravem Málek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru