To si tak v klidu jedete po dálnici. Provoz není nijak velký, tu a tam vás předjede auto. Třeba postarší Toyota Camry. Jenže to nebyla jen tak obyčejné předjetí…

Pokud se totiž na předjíždějící Toyotu podíváte důkladněji, můžete si všimout její pootevřené kapoty. A to často bývá problém. Většinou však jen pro řidiče takového auta, protože vzduch, který se dostává do vzniklého otvoru, utrhne zámek a kapotu otevře. Ta se pak díky dvěma dalším kotvícím bodům u čelního skla po otevření opře o střechu a zničí ji i s čelním sklem. Ne tak ale u této Toyoty. Kapota se u ní samozřejmě otevřela, ale neopřela se o střechu, nýbrž z auta úplně odletěla.

Ve videu je vidět, že se vznesla, pár metrů letěla vzduchem směrem k pravému pruhu a pak přistála. Těsně před jedoucí Jeep.

Zajímavá je ale reakce řidiče Toyoty, který prostě jede dál. Nezastavuje, neřeší, jestli se někomu za ním něco nestalo, jestli kapotu nepřejelo nějaké auto… Až ke konci videa se zdá, že má možná v plánu zastavit. Je to ale po docela dlouhé době a vzdálenosti.

Celé se to odehrálo na dálnici v Americe nedaleko města Menomonee Falls ve státě Wisconsin.