XXII. Pražský Rallysprint 2016 – foto + video

Autor: Pavel Srp - 4. 12. 2016


První prosincový víkend je již tradičně ve znamení pražského rallysprintového závodění. Výjimkou nebyl ani letošní rok. Na Strahově se tak jel již 22. ročník Pražského Rallysprintu.

Na startovní rošt se postavilo 62 posádek. Do cíle však nedojely všechny. Některé postihly technické problémy, jiné vyřadily nehody. A nehoda se nevyhnula ani Václavu Pechovi, který se svým Porsche 911 GT3 vylétl ve třetí rychlostní zkoušce mimo trať a auto si poškodil o obrubník. Nehoda vypadala vážně, ale mechanici auto stihli opravit a ve čtvrté rychlostní zkoušce jsme tak Pecha opět viděli, ačkoliv jeho Porsche, se kterým jel naposledy, protože v příští sezóně se za jeho volant posadí jeho týmový kolega Jiří Jírovec, mělo výrazně „odlehčený“ předek.

Letošnímu ročníku se však nevyhnuly komplikace. Druhá rychlostní zkouška byla před koncem zrušena, takže do závodu neodstartovalo všichni závodníci. Stejný osud čekal také rychlostní zkoušku číslo čtyři. Téměř na jejím samotném konci na závodní trať vyjela záchranná služba, protože jeden z fanoušků spadl z ochozu stadionu Přátelství, po jehož obslužné komunikaci vedl závod, přímo na trať. Závod byl po tomto incidentu ukončen, pátá rychlostní zkouška se nejela.

Ježdění tedy letos bylo málo, i tak však na této soutěži panuje vždy pohodová atmosféra a závodníci  často jezdí spíše „pro lidi“ než výhradně „na čas“.

A jaké bylo pořadí v cíli?

1. Kostka Tomáš – Kučera Ladislav (Ford Focus RS WRC ’06)
2. Dohnal Jan – Křapka Jaroslav (Ford Focus RS WRC ’06
3. Bisaha Ondřej – Hovorka Jiří (Ford Fiesta R5)
4.-5. Valoušek jun. Pavel – Foltán R. (Škoda Fabia R5)
4.-5. Koči Martin – Kostka Lukáš (Ford Fiesta R5)

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru