volkswagen-golf-testovani-proti-korozi-video

Automobilky dávají dnes na neprorezivění karoserie opravdu dlouhé záruky. Musejí si tedy být jisté, že to karoserie vydrží. I proto při vývoji nových modelů provádějí důkladné testy, které mají odhalit i ty nejmenší problémy. A na to, jak to dělá Volkswagen, se můžeme podívat v přiloženém videu.

Volkswagen dává záruku na neprorezivění karoserie dlouhých 12 let, k tomu ještě poskytuje záruku 3 roky na vady laku. A protože 12 let je opravdu hodně dlouhá doba, zaměřuje se ve vývoji na všemožné testy, které by mohly korozi karoserie způsobit anebo urychlit.

Přečtěte si také:  Test Hyundai Bayon 1.0 T-GDI (2021)

Německá automobilka to ukazuje ve videu na osmé generaci Volkswagenu Golf, který vezme na štěrk, do bláta, ale projíždí s ním i slanou lázní. Nakonec auto zavřela do haly, kde na něj působily vnější vlivy v podobě tropického vlhka se solí. Při testech nechybí ani zkoušky toho, zda do auta zatéká při silných deštích.

Po všech těchto zkouškách a testech se auto vezme do vývojového centra, kde je zcela rozebráno a proběhne rozbor toho, co je potřeba upravit a zlepšit.