volkswagen-arteon-shooting-brake-unik-fotek-cina

Volkswagen nás začátkem června lákal na modernizovaný Arteon. V rámci faceliftu se auto nejen trochu pozmění, ale přibude i nová, praktičtější karosářská varianta Shooting Brake. Tajemství už to ale asi nebude, protože jak už to tak občas bývá, oficiální fotky unikly do světa dříve.

Modernizovaný Volkswagen Arteon bude oficiálně odhalen až 24. června, tedy v příštím týdnu, ale my už si kompletně odhalený exteriér auta můžeme prohlédnout nyní, pouhých několik dní po tom, co jsme si prohlíželi špionážní fotky.

Volkswagen Arteon Shooting Brake na špionážních fotkách. I přes maskování je vidět tvar karoserie

Jde o čínský klon Volkswagenu Arteon, který se tam jmenuje (stejně jako minulá generace stylovějšího Volkswagenu) CC. Z hlediska designu se auto příliš nezměnilo. Jinak tvarované jsou samozřejmě nárazníky, ale maska chladiče i světlomety vypadají stejně. A neliší se ani umístění plaketky na boku, jejíž jedna polovina je na předních blatnících a druhá na předních dveřích. To u faceliftu Volkswagenu T6.1 byla změněna.

V přiložené fotogalerii se můžeme prohlédnout dva kusy Arteonu Shooting Brake a oba dva mají černé plastové nástavce prahů i spodní části nárazníků. Nasvědčovalo by to tomu, že by mohlo jít o nějakou ‚outdoorovou‘ verzi, podobně jako v případě Passatu Alltrack.

Pohled z boku prozrazuje i vcelku vysokou světlou výšku, nad koly je v blatnících poměrně velká mezera. Zajímavý je také pohled na zadní část auta. Vypadá to totiž, že i Arteon Shooting Brake dostane stejná světla jako Arteon liftback.

Podle informací má mít Volkswagen Arteon Shooting Brake stejnou šířku jako liftback, ale má být delší. Zatímco pětidveřový model měří na délku 4865 mm, tak kombík by měl mít o 4 mm více. Rozvor by měl být stejný, ale lišit by se měla kvůli zvýšení světlé výšky celková výška.

Oficiální informace zatím žádné nejsou, na ty si budeme muset počkat do příštího týdne, ale očekáváme, že z pohledu designu už nás žádné překvapení nečeká.