Porsche 911 GT2 RS

Víte, co je na 911 GT2 RS to nejzajímavější? Porsche nám to prozradí ve videu

Autor: Anina Russová - 16. 3. 2018


Asi se s námi nebudete hádat o tom, jestli je Porsche 911 GT2 RS nebo není skvostným autem. Prostě je. Pokud by přeci jen někdo chtěl něco namítat, tak připomeneme, že se o pohon auta stará plochý šestiválec s objemem 3,8 litru s přeplňováním dvěma turbodmychadly, který vychází z 911 Turbo S.

Pro 911 GT2 RS ale dostal větší obě turbodmychadla, ale také systém ostřikování mezichladiče stlačeného vzduchu vodou. Obojí pomohlo ke zvýšení výkonu. Výsledkem tak je 515 kW/700 koní a točivý moment vrcholící 750 Nm. Tyto hodnoty jsou prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové převodovky přenášeny pouze na zadní kola. Hmotnost auta je jen 1470 kg s plnou nádrží. Zrychlení z 0 na 100 km/h pak proběhne jen za 2,8 sekundy, což si vlastně asi ani neumíme představit.

Předpokládáme, že jsme právě přesvědčili i ty, kteří o dokonalosti této stuttgartské krásky zatím pochybovali. Ale kdyby náhodou ne, je tu ještě sama značka, která vám představí dalších pět důvodů, proč je 911 GT2 RS vskutku jedinečné. A ne, nebojte, nebude řešit právě to zrychlení nebo výkony. Porsche se v novém Top 5 videu rozhodlo jít trochu jiným směrem.

Dozvíte se, jak moc se při jeho vývoji pracovalo s aerodynamikou, designem, zvukem, materiály, ale také jak těžké je naladit ten skvělý plochý šestiválec. Zjistíte také, jak jsou chlazeny brzdy auta, ale také uvidíte, že když se všechna ta technika propojí do dokonalého celku může být velice zábavná. :) A mimochodem, fakt, že jde o skvělé auto potvrzuje i zájem zákazníků. Vyprodané totiž bylo ještě před tím, než ho automobilka vůbec ukázala a představila.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru