Porsche 911 GT2 RS je výkonné, ostré, zběsilé… Co o něm po svezení na okruhu řeknou „páni řidiči“ s velkým „P“ Walter Röhrl a Mark Webber? Nic, nemají slov.

A proč je Porsche 911 GT2 RS zbavilo slov? Vlastně to asi není tak složité k pochopení. Může za to jeho technika, která už takhle na displeji vypadá monstrózně. Však považte sami.

O pohon se stará plochý šestiválec s objemem 3,8 litru s přeplňováním dvěma turbodmychadly, který vychází z 911 Turbo S. Pro 911 GT2 RS ale dostal větší turba nebo systém ostřikování mezichladiče stlačeného vzduchu vodou, což pomohlo zvýšení výkonu. Výsledkem je tak 515 kW/700 koní a točivý moment vrcholící 750 Nm! Veškerá síla je prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové převodovky distribuována pouze na kola zadní nápravy! Hmotnost je přitom jen 1470 kg s plnou nádrží. Zrychlení z 0 na 100 km/h je tak otázkou těžko představitelných 2,8 sekundy a maximální rychlost je – i přes upravenou aerodynamiku s výrazným „okruhovým“ přítlakem – až 340 km/h!

Musí vám být jasné, že to oslní i tak ostřílené závodní jezdce, kterými oba pánové jsou. Však se na to podívejte v přiloženém videu sami. Mimochodem, druhé video ukazuje Porsche 911 GT2 RS v celé jeho kráse.