Škoda Favorit je tu s námi už více než 30 let. Bylo to tehdy pro Československo revoluční auto, protože po dlouhých desetiletích mělo motor vpředu a pohon předních kol. Pojďme se společně podívat do továrny na to, jak se vyráběl.

Výrobní pásy v automobilovém průmyslu jsou tu s námi už od dob Fordu Model T, což výrobu výrazně zrychlilo a zjednodušilo. Používají je všechny mainstreamové automobilky už pěknou řádku let, ale stejně jako všechno v průmyslu, se i toto vyvíjí. Pojďme se vrátit do devadesátých let minulého století, kdy z výrobního pásu sjížděly nové vozy Škoda Favorit.

Dvou a půl minutové video nás zavede do mladoboleslavské továrny škodovky v době těsně před koncem výroby Škody Favorit a představí prakticky celý proces výroby od svařování, přes skládání, stavbu i zástavbu motoru, až po finální montáž či odvoz na vlaku nebo kamionu.

Škoda Favorit bylo přelomové auto, ale při jeho výrobě se to neobešlo bez problémů

Je vidět, že už tehdy výrazně pomáhala technika, ale lidé rozhodně neměli nijak vymyšlené ergonomické pozice jako dnes, a ani pásy pod autem se s nimi nepohybovali. Na druhé straně z bran továrny vyjíždělo mnohem méně aut než dnes.