Škoda Favorit je tu s námi už více než 30 let. Bylo to tehdy pro Československo revoluční auto, protože po dlouhých desetiletích mělo motor vpředu a pohon předních kol. Pojďme se společně podívat do továrny na to, jak se vyráběl.

Výrobní pásy v automobilovém průmyslu jsou tu s námi už od dob Fordu Model T, což výrobu výrazně zrychlilo a zjednodušilo. Používají je všechny mainstreamové automobilky už pěknou řádku let, ale stejně jako všechno v průmyslu, se i toto vyvíjí. Pojďme se vrátit do devadesátých let minulého století, kdy z výrobního pásu sjížděly nové vozy Škoda Favorit.

Dvou a půl minutové video nás zavede do mladoboleslavské továrny škodovky v době těsně před koncem výroby Škody Favorit a představí prakticky celý proces výroby od svařování, přes skládání, stavbu i zástavbu motoru, až po finální montáž či odvoz na vlaku nebo kamionu.

Je vidět, že už tehdy výrazně pomáhala technika, ale lidé rozhodně neměli nijak vymyšlené ergonomické pozice jako dnes, a ani pásy pod autem se s nimi nepohybovali. Na druhé straně z bran továrny vyjíždělo mnohem méně aut než dnes.

Škoda Favorit bylo přelomové auto, ale při jeho výrobě se to neobešlo bez problémů